W czwartek 15 września uczniowie klas 0-VI włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. Celem akcji jest promowanie ochrony środowiska, ograniczenie śmiecenia oraz powstawania odpadów, a także propagowanie selektywnej zbiórki śmieci oraz recyklingu. Tegoroczna 23 edycja akcji „Sprzątanie świata” przebiegała pod hasłem „Podaj dalej…drugie życie odpadów”. Jak co roku uczniowie zadbali o najbliższe otoczenie szkoły i całej miejscowości. Dzieci podzielone zostały na grupy, z których każda otrzymała worki do segregacji odpadów. Wszyscy z entuzjazmem włączyli się do akcji, pamiętając o tym, że dbanie o swoją okolicę i środowisko to zadanie na każdy dzień, a nie tylko raz w roku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
“W uczeniu się piękne jest to, że nikt nie może Ci odebrać jego efektów .” – B.B. King
W czwartek 1 września 2016 r. powitaliśmy nowy rok szkolny. Po mszy świętej w kościele w Zalesiu wszyscy uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia nowego roku szkolnego 2016/2017. Wszystkim uczniom życzymy dużo radości i sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijaniu umiejętności.
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Dla uczniów naszej szkoły piątek 24 czerwca 2016 r. był wyczekiwanym z niecierpliwością, ostatnim dniem pracowitego roku szkolnego 2015/2016. Po długiej, wytężonej pracy nadszedł czas upragnionego i zasłużonego odpoczynku. Uroczystość zakończenia roku szkolnego została rozpoczęta mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie dzieci wraz z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami udali się do szkoły gdzie odbyła się część artystyczna, wręczenie świadectw oraz nagród. Pani dyrektor dokonała podsumowania kończącego się roku szkolnego, który przyniósł wiele sukcesów oraz udanych przedsięwzięć. Następnie wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy uzyskane w różnych konkursach. Rodzice otrzymali podziękowania za owocną współpracę ze szkołą.W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy V - którzy przygotowali pożegnanie dla starszych o rok kolegów, oraz uczniowie klasy VI – tegoroczni absolwenci, dla których był to ostatni dzień w szkole podstawowej. Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji spędzonych aktywnie w gronie rodziny i przyjaciół. Nabierzcie sił na nowy rok szkolny, który będzie bogaty w nowe wyzwania. Do zobaczenia we wrześniu! Zdjęcia można obejrzeć w galerii zdjęć.
Wycieczka szkolna w Bieszczady
6-7 czerwca 2016 r uczniowie klas V i VI z opiekunami: Aliną Gołas i Barbarą Wołoszyn pojechali na wycieczkę szkolną w Bieszczady.
Z Zalesia wyjechaliśmy o 5:00 rano. Do Sanoka dotarliśmy około godziny 7:30 gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku założone w 1958r. - największy skansen w Polsce prezentujący zabudowę drewnianą z okresu od XVII do XX w., kulturę ludową Bojków, Łemków, Pogórzan Zachodnich, Dolinian, Pogórzan Wschodnich.W skansenie oglądaliśmy budynki mieszkalne, gospodarcze, sakralne, użyteczności publicznej i przemysłowe.
Następnie udaliśmy się autokarem do Brzegów Górnych, gdzie wyruszyliśmy w Bieszczadzki Park Narodowy. Bieszczady są jedynymi górami w Polsce, gdzie wyróżniamy 3 piętra roślinne: piętro pogórzy, czyli dolin sięgające od 700-800 m.n.p.m, piętro regla dolnego, sięgające do 1150 m.n.p.m. i piętro połonin, czyli łąk wysokogórskich.. Szlakiem żółtymz Przełęczy Wyżnej mijając po drodze dwa ciekawe głazy upamiętniające poetę Jerzego Harasymowicza oraz pomnik poświęcony „Ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc” prawie padnięci weszliśmy na szczyt Połoniny Wetlińskiej (1255m.n.p.m) do Schroniska Chatki Puchatka. Wszyscy byli oczarowani krajobrazem. Po odpoczynku i posiłkuw schronisku młodzieżowym zeszliśmy do Brzegów Górnych, skąd autokarem udaliśmy się do Zagrody żubrów Nadleśnictwa Stuposiany w Mucznem. Tutaj obserwowaliśmy wypoczywające żubry po posiłku. Po drodze oglądaliśmy piece do wypalania węgla drzewnego - retorty. W Bieszczadach węglarze zwani budnikami zamieszkują w osadach zwanych Budami znajdującymi się w lasach i trudnią się wypalaniem węgla drzewnego.Następnie jadąc dużą pętlą bieszczadzką przyjechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego w Myczkowcach gdzie zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy obiadokolację. W ośrodku mieliśmy do wieczora 2 godziny odpoczynku. W wolnym czasie spacerowaliśmy po ośrodku (można było obejrzeć minizoo, Ogród Biblijny, miniatury obiektów sakralnych i zakupić pamiątki). Następnie wszyscy bardzo grzecznie udali się spać.
Drugiego dnia wycieczki zwiedzaliśmy zaporę w Myczkowcach, następnie przejechaliśmy do Bóbrki gdzie zwiedzaliśmy bardzo nowocześnie urządzone Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza (Sala Górnictwa Naftowego, Sala Ekspozycji Rafineryjnych, Sala Historii Ziemi, Kopanka „Franek”, Kanadyjka, Obelisk, Stacja Benzynowa, Dom Łukasiewicza). Oglądaliśmy szyby ropy naftowej zmieniające się na przestrzeni lat, laboratorium i aptekę Łukasiewicza oraz lampy wynalezione przez Łukasiewicza. Poznaliśmy życie i twórczość Łukasiewicza. Zobaczyliśmy sposób wydobywania ropy naftowej i zapoznaliśmy się z ciężką i niebezpieczną pracą górników.Badaliśmy własności ropy naftowej i poznaliśmy jej zastosowanie (w przemyśle, medycynie) podczas lekcji muzealnej pt. Co to jest ropa naftowa. W sklepie z pamiątkami można było zakupić lampę naftową i naftę oraz inne pamiątki związane z tym miejscem.
Następnie przejechaliśmy do Żarnowca do Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy z przewodniczką wystawę twórczości poetki oraz dworek ufundowany przez naród polski w 1903r., w którym żyła i tworzyła Maria Konopnicka. W Dworku znajduje się Kolekcja darów jubileuszowych („Spiżarnia", „Pokój Ciemny”, „Dawny Gabinet”). Prezentowane są na niej unikatowe adresy hołdownicze i dary, które otrzymała Maria Konopnicka z okazji jubileuszu 25-lecia pracy pisarskiej od różnych towarzystw, instytucji oraz osób z Europy i Ameryki. Zasadniczą część ekspozycji stanowią wnętrza mieszkalne („Gabinet”, „Sień”, „Jadalnia”, „Pokój Kredensowy” i „Kuchnia”) urządzone zgodnie z duchem epoki.
Na koniec wycieczki przyjechaliśmy do Krosna do Centrum Dziedzictwa Szkła. Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Przewodnik przedstawił nam sposób powstawania i zdobienia szkła, rodzaje szkła, historię Huty Szkła w Krośnie. Obserwowaliśmy pracę hutników i kunszt artystów szkła,szlifowania i techniki zdobienia szkła. Podziwialiśmy piękno szklanej sztuki oglądając wystawę szkła. Niektórzy z uczniów mieli możliwość wybicia medalu ze szkła.
W każdym ze zwiedzanych miejsc uczniowie kupowali pamiątki dla swoich bliskich.Następnie zjedliśmy obiad i udaliśmy się do autokaru w drogę powrotną. Do Zalesia przyjechaliśmy około godziny 20:00. Wycieczka była edukacyjna, ciekawa i bogata programowo. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Opracowała: Alina Gołas
Piknik rodzinny
W niedzielę 5 czerwca 2016 roku Szkoła Podstawowa w Zalesiu zorganizowała Piknik Rodzinny pod hasłem „Jakie szczęście mieć rodzinę!” łączący obchody Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Dziecka, Dnia Sportu, promocji zdrowego żywienia oraz realizacji programu ekologicznego. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, ich rodziny, pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście. Głównym celem było wzmacnianie więzi emocjonalnych dziecka z rodziną, promowanie zdrowego trybu życia oraz stwarzanie okazji do aktywnego spędzania czasu rodziców z dziećmi.
Imprezę otworzyła dyrektor szkoły, Pani Lucyna Demska, wygłaszając krótkie, lecz niezwykle wartościowe przemówienie. Każdego przekonały słowa: „Dzieci nie wychowa prawidłowo podwórko, mas media, nie zrobi tego sama szkoła bez aktywnego wsparcia ze strony rodziny, bo rodzina uczy miłości, szacunku, tolerancji i wiary w siebie”. Wręczyła też podziękowania osobom, które bezinteresownie pomogły w zorganizowaniu tego wydarzenia.
Po powitaniu nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez uczniów i ich nauczycieli. Znalazły się w niej: montaż słowno muzyczny o rodzinie (kl. II i III) oraz promujący zdrowe żywienie (kl. I), przedstawienie „Rzepka” (oddział przedszkolny), recytacje solo i w duecie (kl. III i VI), a wszystko to przeplatane grą na keyboardzie w wykonaniu Dominika Kopeć (kl. III). Nie zabrakło również występów tanecznych zespołów szkolnych – Mini IMPULS (kl. II i III) zaprezentował taniec „Smerfy”, zaś IMPULS (kl. III – VI) emocjonujący układ „Nietoperze”, którym 27 kwietnia br. zdobył tytuł Laureata finału regionalnego „Szkolnych Prezentacji Artystycznych Przemyśl 2016”.
Następnie wszyscy uczestnicy pikniku zostali zaproszeni na poczęstunek i do korzystania ze zorganizowanych atrakcji. Wzdłuż boiska ustawiono stoły ze zdrową żywnością i stoiska dla smakoszy domowych wypieków. Były też sałatki, zimne i gorące napoje, grill z pachnącymi kiełbaskami, a nawet lody. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się budka z watą cukrową, o czym świadczyła znajdująca się przed nią długa kolejka roześmianych dzieci. Głośno było też w tej części placu szkolnego, na której rozłożono dmuchane zjeżdżalnie i basen z kulkami. Wielu maluchów z radością brało udział w prezentacji traktora John Deere i wozu strażackiego, który kilkakrotnie zasygnalizował swoją obecność charakterystycznym dźwiękiem syreny. Jednak najcieplejsze uczucia budził widok rodzin siedzących na kocykach w cieniu drzew, gdzie można było odpocząć, porozmawiać, po prostu ze sobą pobyć.
Ostatnim punktem programu były zespołowe rozgrywki sportowe, w których brały udział dzieci i rodzice. Zgłosiło się tak wielu chętnych, że konieczne było stworzenie trzech ok. 20-osobowych drużyn. Wśród licznych konkurencji znalazły się m.in.: „sztafeta”, „zmiana piłek”, „bieg w workach”, „przeciąganie liny”, „rzuty hula-hop” oraz „przenoszenie wody w pojemnikach” (czyli jak zmieścić 10 litrów wody w 5-cio litrowej butelce). Na końcu rozegrano 2 rundy w „dwa ognie”, a wszystko to w akompaniamencie motywujących okrzyków zawodników i kibiców.
Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że piknik był „zapięty na ostatni guzik”, a wspólnie spędzony czas okazał się bezcenny. Zdjęcia z tego wydarzenia pełnego wrażeń zobaczyć można w galerii.
Zapraszamy na Piknik Rodzinny 5 czerwca
5 czerwca 2016 r.
w niedzielę
o godzinie 14:00
w Szkole Podstawowej w Zalesiu
odbędzie się Piknik Rodzinny
pod hasłem „Jakie szczęście mieć rodzinę”
W programie:
- część artystyczna; występy uczniów klas 0-VI
- atrakcje dla dzieci: dmuchańce, zjeżdżalnie i kule
- prezentacja wozu strażackiego
- poczęstunek propagujący zdrową żywność
- gry i zabawy na świeżym powietrzu
- zawody i konkursy sportowe dla dzieci i rodziców
- grill oraz lody
Piknik odbędzie się na świeżym powietrzu na boisku szkolnym.
Prosimy o zabranie ze sobą kocy do siedzenia na trawie oraz nakryć głowy.
Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami!!!
Lekcja otwarta języka polskiego
W dniu 11 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbyła się lekcja otwarta z języka polskiego dla nauczycieli, rodziców i uczniów klasy piątej. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania utworu muzycznego Marka Grechuty "Wolność". Piosenka wprowadziła uczniów w odpowiedni nastrój oraz w tematykę zajęć "Czym jest niepodległość?". Na lekcji chętni uczniowie recytowali wiersz E. Buczyńskiej "Niepodległość", omawiali ważne wydarzenia z historii Polski ( trzy rozbiory Polski), próbowali odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie lekcji: Czym jest niepodległość oraz jak można na co dzień okazywać patriotyzm. Na zajęciach wszyscy uczniowie z klasy V pracowali metodami aktywnymi. Zapewne taka lekcja patriotyzmu zapadnie im na długo w pamięci...Zapraszamy do galerii zdjęć.
Święto Flagi Państwowej i Konstytucji 3 Maja
Słowami piosenki "Każde państwo ma symbole, które znają inne kraje..." rozpoczęła się uroczysta akademia w dniu 29 kwietnia 2016 r. pod hasłem "Wiwat maj" poświęcona Swiętom Flagi Państwowej i Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy drugiej przedstawili społeczności szkolnej montaż słowno muzyczny, który podkreślił znaczenie flagi państwowej w życiu i historii kraju oraz ważność Konstytucji 3 Maja w dziejach narodu polskiego i rolę twórców w jej tworzeniu. Całej uroczystości towarzyszył podniosły nastrój, powaga i zainteresowanie ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców. Zdjęcia można zobaczyć odwiedzając galerię.
Święto Książki
W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu uczniowie, nauczyciele i rodzice kolejny raz wzięli udział w uroczystości szkolnej - Święto Książki, która w tym roku odbywała się pod hasłem ''W krainie baśni i bajek". Uroczystość ta na trwałe wpisała się w kalendarz szkolnych imprez. Jej głównym celem było rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. W Święcie Książki wziął udział poeta ludowy z Horyńca - Zdroju pan Józef Furgała, który obejrzał cały program artystyczny w wykonaniu uczniów z tutejszej szkoły. Wiele wzruszeń wszystkim uczestnikom dostarczyły recytowane wiersze: ''Kopciuszek" i "Królowa Śniegu" napisane przez zaproszonego gościa. Całość imprezy uświetniły piosenki: "Mole książkowe" oraz "Cała Polska czyta dzieciom" w wykonaniu uczniów z klas: III i VI, a także taniec "Papa Smerf". W trakcie uroczystości pan Józef Furgała wręczył nagrody książkowe oraz wyróżnienia laureatom konkursów: plastycznego i czytelniczego, które odbyły się pod hasłem "Książka moich marzeń". Pod koniec uroczystości zaproszony gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości, recytował wiersze, śpiewał piosenki a także odpowiadał na pytania zainteresowanych uczniów. Na zakończenie uczniowie podziękowali poecie za udział w uroczystości, wspólnie spędzony czas i wręczyli mu skromny bukiet kwiatów. Miłe chwile z uroczystości szkolnej zostały uwiecznione na wspólnej fotografii uczniów z poetą z Horyńca - Zdroju. Zapraszamy do galerii zdjęć.
W rytmie sukcesów
26 kwietnia 2016 roku szkolny zespół taneczny "IMPULS" prowadzony przez Panią Annę Gryniewicz wziął udział w XII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych "O Gęsie Pióro" w Stalowej Woli. Grupa początkujących tancerek w składzie: Patrycja Powroźnik (kl. III), Michalina Kuźniar (kl. V), Martyna Korchowiec (kl. V), Justyna Rokosz (kl. VI), Natalia Pelc (kl. VI) i Wiktoria Frącik (kl. VI), za swój piękny, inspirujący występ "Taniec Nietoperzy" otrzymała zasłużone wyróżnienie.
Dzień później, 27 kwietnia 2016 roku grupa "IMPULS" przedstawiła swoje zdolności w Przemyślu, na regionalnym finale XII Przeglądu Scenicznej Twórczości Dziecięcej "Szkolne Prezentacje Artystyczne". Nasze tancerki stały się ulubienicami tamtejszej publiczności, która nagrodziła je gromkimi brawami. Przede wszystkim jednak "Taniec Nietoperzy" wzbudził ogromny zachwyt wśród członków jury - uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu zostały laureatkami konkursu! Hurra!
Pierwszy dzień wiosny
21 marca 2016 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z powitaniem - od dłuższego już czasu oczekiwanej - wiosny. Oczekiwanej, bo przecież uczniowskie gazetki klasowe i te na korytarzu już od kilku dni przedstawiały wiosenne symbole: zielone listki, kwiaty, bociany... Dzieci, z pomocą dorosłych, zrobiły także słomiane marzanny i przystroiły je kolorowymi bibułkami. Ile klas tyle pomysłów - nie było dwóch takich samych kukiełek.
Tak więc pierwszego dnia kalendarzowej wiosny wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w pięknie przystrojonej sali. Uroczystość rozpoczęła się od powitalnej przemowy naszej drogiej Pani dyrektor Lucyny Demskiej. Następnie głos zabrali uczniowie starszych klas, którzy przedstawili młodszym kolegom i koleżankom astronomiczne, przyrodnicze oraz kulturowe ciekawostki na temat wiosny. Ponieważ 21 marca przypada także Międzynarodowy Dzień Lasów, po wesołej piosence zaśpiewanej przez klasę pierwszą przyszedł czas na rozmowy o lesie, a w szczególności o relacji "człowiek - las". Tę część programu poprowadziła urocza przedstawicielka grona leśników z Nadleśnictwa Oleszyce, Pani Nina Hamułka. Na początku, z pomocą prezentacji, opowiedziała nam o tym, jak wielkie znaczenie dla świata roślin, zwierząt i ludzi ma las. Poprzez pogadankę z dziećmi wyjaśniliśmy sobie co w lesie wolno robić, a co jest zabronione. Przypomnieliśmy sobie także numery telefonów, pod które należy dzwonić w przypadku zauważenia pożaru. Następnie obejrzeliśmy film o walorach lasu i o tym co mu zagraża, zakończony komentarzem Pani Niny i rozdaniem przez nią upominków - młodsze dzieci otrzymały drewniane kredki, zaś starsze drewniane linijki. Z kolei uczniowie podziękowali naszemu gościowi wręczając mu bukiet kwiatów. Po zaśpiewaniu przez starszych uczniów wiosennej piosenki, mieliśmy także przyjemność obejrzeć pokaz tanecznego zespołu z naszej szkoły, zatytułowany "Taniec nietoperzy". Zarówno dzieci jak i dorośli oczarowani byli tym występem w rytmie podniosłej muzyki.
Zanim młodzież opuściła salę, Pani dyrektor Lucyna Demska podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości. Niemniej dla nikogo ich koniec jeszcze nie nadszedł. Właśnie teraz nadszedł moment, na który czekała od rana większość uczniów. Mimo pochmurnej pogody, każda klasa zabrała swoją marzannę i w asyście nauczycieli zebrała się na boisku szkolnym. Słomiane kukiełki ułożono w jednym miejscu, a następnie je spalono. Przegnaliśmy zimę słowami "Marzanno, marzanno, sroga zła marzanno - my ciebie spalamy, na wiosnę czekamy!". Zapraszamy do galerii zdjęć.
Palma wielkanocna
16 marca, w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach, miał miejsce gminny finał IX konkursu "Palma Wielkanocna 2016". Brały w nim udział przedszkola, szkoły podstawowe oraz świetlice. Szkoła Podstawowa w Zalesiu kilkakrotnie została odznaczona. Przede wszystkim uczniowie trzeciej klasy, pod opieką wychowawcy Pani Renaty Skoczylas, zajęli I miejsce w kategorii "szkoła podstawowa kl. I-III". Dodatkowo wyróżnione zostały palmy klasy I, będącej pod opieką Pani Marii Zadwornej, oraz klasy II, będącej pod opieką Pani Barbary Karkut-Szawary. Dyplomy i nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Andrzej Gryniewicz. Po dziecięcych występach i rozstrzygnięciu konkursu wszyscy zostali zaproszeni na świąteczny kiermasz, przygotowany przez koła gospodyń z naszej gminy. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny
Dzisiaj w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", którego organizatorem jest Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a współorganizatorami: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Oleszycach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Turniej składa się z eliminacji pisemnych i ustnych. W etapie pisemnym uczestnicy odpowiadali na pytania testowe, które wyłoniły finalistów. Etap ustny wyłonił zwycięzców turnieju. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała Komisja Konkursowa w składzie: dh Andrzej Osuch – przewodniczący, dh Jan Przyszły – sekretarz, dh Michał Strojny – członek.
W rozgrywkach finałowych I miejsce zdobył Maksymilian Sopel – uczeń naszej szkoły, II i III miejsce zdobyłi: Krzysztof Stopyra i Paweł Pilśniak – uczniowie SP w Starych Oleszycach.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce, a także Maksymilian Sopel i Krzysztof Stopyra, będą reprezentowali gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 8 kwietnia 2016 r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.
Opracowała: Alina Gołas
Plan lekcji
Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji, który będzie obowiązywał od 29 lutego 2016 r.
Pożegnanie karnawału
Zwieńczeniem karnawału dla uczniów naszej szkoły była zabawa choinkowa, która odbyła się we wtorek 9 lutego. Przed tym wydarzeniem zadbano o odpowiedni wybór muzyki tanecznej, a także przygotowano stroje karnawałowe. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy oraz rodzice, którzy zatroszczyli się o smaczny poczęstunek dla swoich pociech. Samorząd Uczniowski wspierany przez opiekuna przeprowadził różne konkursy oraz zabawy. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie co można zobaczyć odwiedzając galerię zdjęć.
Zabawa choinkowa
We wtorek 9 lutego 2016 r. w godzinach od 15:30-19:00
odbędzie się zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Autobus dowożący na zabawę choinkową:
Sucha Wola - 15:00, Zalesie Kolonia - 15:05, Stare Sioło - 15:15
Powrót (wszyscy wsiadają razem pod szkołą): godzina 19:00
Spotkanie z rodzicami
W czwartek 28 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00
odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas 0-VI
Spotkanie integracyjne
Dzień 22 stycznia 2016 roku na długo utkwi w pamięci uczniom klas I-III. Było to wyczekiwane spotkanie integracyjne z podopiecznymi Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Oleszycach. Na twarzach naszych dzieci malowały się różne emocje: strach, smutek, radość, zdziwienie, podziw. Wspólnie z podopiecznymi i wychowawcami ośrodka przeżywaliśmy radość Świąt Bożego Narodzenia w przedstawieniu jasełkowym „Leśne zwierzątka u Jezuska”. Po zakończeniu przedstawienia razem zaśpiewaliśmy kilka ulubionych kolęd. Radości i oklasków nie było końca. Na pożegnanie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Po słodkim poczęstunku, wróciliśmy do szkoły, do naszych obowiązków, naszego świata. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii.
Dzień Babci i Dziadka
„Są święta w naszym kalendarzu, najdroższe i najbliższe.
Bo wywołują falę marzeń, najczulszych i najmilszych.”Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święta.
12 stycznia 2016 r. do naszej szkoły licznie przybyli zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Lucyna Demska, która złożyła gościom serdeczne życzenia. Babcie i dziadkowie z okazji ich święta obejrzeli jasełka pt.„Leśne zwierzątka u Jezuska” w wykonaniu uczniów klas I-III. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły pełną humoru i dziecięcego wdzięku inscenizację wiersza J. Tuwima „Rzepka”.
Ponadto uczniowie klas I-III recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Podczas uroczystości widać było wzruszenie wśród zaproszonych gości.
Na koniec wnuczęta składając życzenia wręczyły swoim babciom i dziadkom serduszka i zaprosiły na słodki poczęstunek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie