• II Parafialny Piknik Rodzinny

• W niedzielę 11 czerwca 2023r. nasi uczniowie wystąpili w programie artystycznym na II Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Parafię Narodzenia NMP w Oleszycach. Dzieci z klasy IV , V i VI recytowały wiersze oraz zaśpiewały znane piosenki zespołu Małe TGD.

• Wycieczka Szkolna do Krakowa i Wieliczki

• „Podróżować to żyć”

Hans Christian Andersen

W dniach 6 i 7 czerwca 2023 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Celem wyjazdu było poznanie zabytków miasta Krakowa oraz zwiedzenie Kopalni Soli w Wieliczce. W czasie podróży, młodzieżą opiekowali się wychowawcy klas: IV-VIII. Trasa wycieczki obejmowała: Wojskowe Lotnisko –Balice, Aqua Park, Wzgórze Wawelskie, Katedra, Smocza Jama, przejście ulicą Kanoniczną w stronę Rynku, Kościół Mariacki, Sukiennice, Brama Floriańska, Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema- MIT, Kopalnia Soli w Wieliczce.

6 czerwca Kraków przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. W pierwszej kolejności zobaczyliśmy Wojskowe Lotnisko – Balice. Pan kapitan Michał oprowadzał nas po całym obiekcie wojskowym. Uczniowie mogli obejrzeć projekcję filmu - Skrzydła nad Polską, zobaczyć wystawę muzealną 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz niektóre modele samolotów wojskowych i symulator lotów. Następnie udaliśmy się do Aqua Parku na zajęcia rekreacyjne. Ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Wzgórza Wawelskiego oraz Katedry. Niezwykłe wrażenie zrobił na nas przepiękny Wawel i ogromny Dzwon Zygmunta. Następnie udaliśmy się do Smoczej Jamy i na krótki spacer nad Wisłą. Stamtąd powędrowaliśmy w kierunku historycznego centrum miasta, oglądając Rynek Główny, Sukiennice, Bramę Floriańską. Wielkie wrażenie zrobiła na wszystkich gotycka świątynia- Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza. O godzinie 12.00 wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego.                                                                                  Ostatnim punktem wycieczki w Krakowie był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema- MIT. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. z optyki - lasery i lustra, kalejdoskop, krzywe zwierciadła, dwa polaryzatory; z akustyki- organy rurowe, prędkość dźwięku, trójkąty, ksylofon; mechaniki - zjazd po linie, fala poprzeczna, równia Galileusza; hydrostatyki- wir wodny, trójkąt bermudzki.                                                                              Po zajęciach w Ogrodzie Doświadczeń udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Tam czekała na nas pani Małgorzata, która oprowadzała nas po kopalni soli, jednocześnie opowiadając historię powstania pokładów tego surowca. Mieliśmy możliwość usłyszenia legend związanych z kopalnią. Oglądaliśmy pokazy pracy w kopalni w dawnych czasach. Zobaczyliśmy najbardziej reprezentacyjną salę z solnymi żyrandolami, płaskorzeźbami oraz solnymi pomnikami. Najbardziej zachwycił nas wystrój Kaplicy Świętej Kingi.                    Po zwiedzeniu kopalni soli, pełni pozytywnych wrażeń powróciliśmy do naszych domów. Wycieczka do Krakowa i Wieliczki była bardzo udana. Piękne chwile, które  spędziliśmy razem w tak wyjątkowych miejscach, pozostaną z nami na długo w pamięci.

• Wycieczka do Kazimierza Dolnego

• Świat jest jak książka i ci, którzy nie podróżują, czytają jedną stronę” - Święty Augustyn

We wtorek 06.06.2023 r. odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego. Wzięli w niej udział uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III. Celem naszej wprawy było poznanie historii i zabytków miasta. Wyjechaliśmy rankiem sprzed szkoły. W autokarze śpiewaliśmy i rozmawialiśmy. Gdy dojechaliśmy do Kazimierza, okazało się, że my trochę wolnego czasu, więc udaliśmy się na spacer brzegiem Wisły. Pierwszym punktem naszej wycieczki był rejs po Wiśle. Podziwialiśmy krajobraz, robiliśmy zdjęcia i dokarmialiśmy mewy. Po rejsie spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik, z którą zgodnie z planem pojechaliśmy Korzeniowego Wąwozu. Tam obejrzeliśmy wielkie drzewa oraz ich korzenie. Naszą uwagę zwróciły nietypowe kształty gałęzi. Zrobiliśmy tam pamiątkowe zdjęcie. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku, baszty i przejście na Górę Trzech Krzyży. Ostatnim etapem naszej wycieczki było oprowadzanie na starówce. Tam na straganie zakupiliśmy pamiątki. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad. Po posiłku podążyliśmy do autokaru i odjechaliśmy do domu. Około godziny dwudziestej wróciliśmy do Zalesia. Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z naszej wyprawy, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mamy nadzieję, że za rok w klasie IV będziemy mieć możliwość uczestniczyć w równie interesującej wycieczce po naszej Ojczyźnie.

• XIV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych

• Uczniowie klasy ósmej w dniu 30 maja 2023 roku, wraz z uczniami z 59 szkół naszej diecezji, wzięli udział w XIV Diecezjalnej Pielgrzymce Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim.

Na miejscu uczestniczyli w litanii loretańskiej, wysłuchali  konferencji i koncertu Zespołu ARKADIO – Rób to co kochasz oraz wzięli udział we Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Mariana Rojka.

• Dla Naszych Mam

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, pod bacznym okiem wychowawców, przygotowali piękne życzenia dla swoich Kochanych Mam. Zapraszamy do obejrzenia filmu.