• 104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

•       W czwartek (10.11) w szkole odbył się uroczysty apel z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wstępie pani Dyrektor Beata Goraj przywitała zebranych uczniów, nauczycieli, pracowników mówiąc, że 11 listopada to data, którą zna każdy Polak, a Narodowe Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni w roku i niech będzie czasem radości i dumy z naszej wspaniałej historii. Złożyła również podziękowania dla osób zaangażowanych w przygotowanie apelu i występujących podczas niego uczniów. Po występie pani Dyrektor rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów kasy II i III. Uczniowie przedstawili piękną lekcję historii i patriotyzmu. Przesłaniem były słowowa piosenki wybrzmiałej w końcowej części -,,Tutaj, tutaj, tu jest nasz kraj. Ponad tysiąc lat Polska ma. Tutaj, tutaj tutaj nasz znak. Orzeł dumny i piękny ptak. Wiele minęło lat. Wielu królów krajem rządziło i przez ten długi czas dużo w Polsce się zdarzyło. Dziś królów jest brak lecz my ich pamiętamy. Bo historia to jest. Bo historię trzeba znać. Ponadto nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN # Szkoła do Hymnu w związku z tym cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn o symbolicznej godzinie   11:11.

• IV Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

• Sukcesy naszych recytatorów w IV Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej

W dniu 9 listopada 2022r. nasi uczniowie: Kacper Linek, Ksawery Raczuk, Emilia Pukas, Weronika Sopel, Martyna Sopel z klasy IV, Martyna Kuras, Amelia Stec, Filip Ciurko, Anna Balawender z klasy V, Paweł Linek i Paulina Wójtowicz z klasy VI, wzięli udział w IV Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej zorganizowanym przez MGOK w Oleszycach. W tej konkurencji nasi recytatorzy rywalizowali  z uczniami z innych szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Oleszyce.

W konkursie udział wzięło 38 osób. W tym konkursie: Emilia Pukas zdobyła II miejsce, a  Weronika Sopel oraz Amelia Stec otrzymały wyróżnienie. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

• Lekcja w kinie

• 27 października 2022r. uczniowie klas: IV-VII z naszej szkoły wraz z nauczycielami pojechali do Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie na lekcję w kinie. Tematem zajęć były efekty specjalne w filmie- „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”. Uczniowie dowiedzieli się jakie zastosowanie mają w kinie: matematyka, chemia i fizyka. Poznali niektóre efekty specjalne użyte w popularnych filmach: Jurassic World (animatronika  i CGI –narzędzia do wzmacniania przekazu); Kevin sam w domu (bombki  z cukru zamiast szkła); Avatar (komputerowe efekty specjalne oraz L-System), do czego służy green screen i blue screen. Dowiedzieli się także, że dzięki komputerom ze specjalnym oprogramowaniem można zrealizować wszystko, cokolwiek człowiek wymyśli, zaś domalówki z komputera to nic innego jak ujęcia obrabiane cyfrowo. Nasi uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film pt. Rocca zmienia świat, a potem pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.