Konkurs Logopedyczny pod hasłem Piękno i trudy języka ojczystego organizowany na wiosnę przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Lubaczowie . Nasi uczniowie chętnie w nim uczestniczą . W pracach plastycznych uczestnicy wyrażali piękno i trudy naszego języka .W tym roku uczeń klasy I Piotr Malach otrzymał wyróżnienie w formie dyplomu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.
Inscenizacja teatralna "Przygody Koziołka Matołka''
Idę drogą poprzez las
aż do Pacanowa.
Zajmie mi to jakiś czas,
bo to długa droga.
W Pacanowie są kowale,
kują kozy doskonale;
Będę miał podkowy dwie,
albo cztery - kto to wie!W czwartkowy poranek 25.04.2024 r. do Szkoły Podstawowej w Zalesiu przybyła grupa teatralna z Krakowa z przedstawieniem ,,Przygody Koziołka Matołka''. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV mieli okazję obejrzeć występy aktorów . Lekka i dowcipna inscenizacja przygód słynnego Koziołka Matołka w wykonaniu aktorów oparta na motywach kultowej książki autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Sympatyczny Koziołek wyrusza w niezwykłą podróż do Pacanowa, gdzie jakoby podkuwa się kozy, przeżywając przy tym niezliczoną ilość niebezpiecznych ale jakże emocjonujących przygód. Ta niezwykle radosna i pouczająca teatralna inscenizacja z pomysłową scenografią, oryginalnymi strojami, rytmiczną muzyką, przeniosła uczniów w przyjazny, bajkowy świat ulubieńca polskich dzieci. Koziołek Matołek, który nieprzerwanie bawi i wychowuje kolejne pokolenia wniósł wiele radości goszcząc w naszej szkole. Ogromną radość sprawiło dzieciom podkuwanie kopyt, uczniowie mieli szansę spróbować jak ciężka jest praca kowala. Uczniowie otrzymali pamiątkowe pieczątki dołączając do Klubu Koziołka Matołka w Pacanowie. Nie zabrakło także znanych cytatów tj. ,,Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała'', ,,Wysoki jak brzoza, a głupi jak koza''.
Jadwiga Meder- Jaremko
24
Dzień Języka Angielskiego
Międzynarodowy Dzień Języka Angielskiego to ważne wydarzenie na całym świecie. Ponad 2 miliardy ludzi posługuje się językiem angielskim. Jest to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ. Jest to język urzędowy w wielu organizacjach międzynarodowych. Święto ma na celu promowanie bogactwa i piękna języka angielskiego, jak również przybliżenie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Brytyjski poeta i pisarz Williama Shakespeare znany z takich dzieł jak “Romeo i Julia”, “Hamlet” czy “Makbet”, wprowadził do języka angielskiego wiele nowych słów oraz idiomów, które są używane do dziś. Angielski jest obecny w kulturze, sztuce, kinie, sporcie, polityce i w codziennej komunikacji interpersonalnej. Oficjalna data tego wydarzenia przypada na 23 kwietnia, dzień ten jest uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a . W dniu 26.04.2024 r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego panią Jadwigę Meder-Jaremko. Cała społeczność szkolna obejrzała prezentację multimedialną połączoną z komentarzem słownym pt. English Language Day, następnie dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły z angielską piosenką ,,Action song''. Pokaz mody brytyjskiej ,,London Fashion Week'' pokazał, że nasi uczniowie są bardzo kreatywni i wiedzą, co się nosi na wyspach brytyjskich. Zaczynając od najmłodszych ,uczniowie prezentowali swoje stroje na forum szkoły. Szkolne mundurki, szkocka krata, amerykańskie bluzy i przebranie Harrego Potera spodobały się wszystkim zebranym w sali i zebrały głośne brawa. Oddział najmłodszych uczniów ponownie zaprezentował swoje umiejętności w piosence ,,Rainbow Colours''. Uczniowie klas 0-VIII przystąpili do tanecznego wyzwania pt. ,,Waka-Waka Challenge''. Rytmiczna muzyka i wspólne zaangażowanie przyniosło uczniom wiele radości. Następnie uczniowie spotkali się w ,,Cafe Zalesie'' aby spróbować angielskiej herbaty oraz pysznych ciasteczek i muffinków. Kolejny punkt dotyczył doskonalenia umiejętności czytania ,,Time for reading''- uczniowie starszych klas czytali bajki po angielsku najmłodszym uczniom. W końcowej części uczniowie spędzili czas na układaniu puzzli: World Map, fruit&vegetables, colours&sizes, occupations, means of transport, a najmłodsi obejrzeli film pt. ,,Miś Paddington''.
Jadwiga Meder-Jaremko
22
Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów. Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam opanowanie stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych wyborów oraz optymizm, wiara we własne siły i wiedzę.
Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!! Powodzenia!Rodzicom uczniów klas ósmych życzymy w tych dniach wiele spokoju i wiary, że młodzież mądrze wykorzysta zdobytą wiedzę i umiejętności.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem 2024
Uczniowie kasy III jak co roku napiszą Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. W tym roku OSKT odbędzie się 9 maja. Udział w tym dobrze znanym sprawdzianie umożliwia uzyskanie informacji na temat kluczowych umiejętności uczniów w zakresie pisania, czytania, słuchania ze zrozumieniem, liczenia oraz rozumienia zjawisk przyrodniczych. OSKT bazuje na ocenianiu kształtującym, więc po sprawdzianie uczniowie oraz nauczyciele otrzymują bogatą informację zwrotną.
Wszystkm uczniom życzymy powodzenia.
Dzień Języka Ojczystego Dzień Książki
„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
Mikołaj Rej
W dniu 23 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego oraz Dzień Książki. Nasza szkolna uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich obecnych przez Panią Dyrektor i otwarcia akademii. Następnie głos zabrały uczennice z klasy VII, które swoim wystąpieniem wprowadziły do obchodów Dnia Języka Ojczystego. Uczestnicy mogli dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat języka polskiego, posłuchać języka młodzieżowego oraz dowiedzieć się jak należy dbać o piękną polszczyznę. Na dzisiejszej uroczystości nie zabrakło konkursów dla młodszych i starszych uczniów. Dzieci od klasy 0- III zaprezentowały stroje „Postaci bajkowych”, a młodzież z klas: IV- VIII przebrała się za bohaterów z ulubionych lektur. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach: językowym, ortograficznym, plastycznym oraz zabawach słownych. ”Witam cię kartek szelestem, Tytułem na pierwszej stronie, witam! Bo po to przecież jestem, Żebyś mnie ujął w dłonie, I czytał!”(E. Szymański) O godzinie 11.00 rozpoczęła się kolejna uroczystość w naszej szkole – Dzień Książki. Na początku Pani Dyrektor powitała i przedstawiła zaproszonego gościa, a następnie oddała głos uczniom z klasy I, którzy przygotowali część artystyczną. Wszyscy uczestnicy obejrzeli inscenizację pt.„Krótka historia Książki”, wysłuchali dialogu „Z telewizorem trzeba rozważnie” oraz recytacji fragmentu książki pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu uczennic z kl. V. Po zakończeniu części artystycznej nauczyciele, rodzice i uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Historia Dnia Książki” przygotowaną przez uczniów z klasy VII. Po występie uczniów zabrał głos pan Zdzisław Polak – lokalny poeta ze Starego Dzikowa, który zaprezentował swoją twórczość. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali zaproszonego gościa, a następnie zadawali mu pytania. Nie zabrakło także chętnych do przeczytania fragmentów wierszy pana Polaka. Na zakończenie uroczystości młodzież podziękowała zaproszonemu gościowi za odwiedzenie naszej szkoły, przekazaną wiedzą oraz wspólnie spędzony czas. Dzisiejsza uroczystość obchodzona z okazji Dnia Języka Ojczystego oraz Dnia Książki na pewno zostanie zapamiętana przez wszystkich uczniów.
Laureaci konkursu "Las z mojej książki"
W dniu 11 kwietnia w Nadleśnictwie Lubaczów odbyło się spotkanie nagrodzonych uczestników Konkursu plastycznego pod hasłem Las z mojej książki. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział we wszystkich konkursach organizowanych przez Nadleśnictwo. W tegorocznej edycji tego konkursu zostało nagrodzonych dwoje uczniów . Uczennica klasy VII Weronika Rapita zdobyła I miejsce w kategorii starszych, a uczeń klasy I Szymon Grasza otrzymał wyróżnienie w kategorii dzieci młodszych. Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych uczniów.
Dni Otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach
W dniu 9 kwietnia 2024 r. uczniowie z klasy VIII z naszej szkoły pod opieką wychowawcy byli na Dniach Otwartych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach. Chłopcy z zainteresowaniem obejrzeli pokaz synchronicznej obsługi kelnerskiej. Mieli okazję zwiedzić obiekt szkolny i zapoznać się z ofertą kształcenia oraz z bazą dydaktyczną szkoły ponadpodstawowej . Uczniowie wzięli udział w licznych konkursach i zajęciach ruchowych przygotowanych dla młodzieży. Wszyscy ósmoklasiści mogli wczuć się w klimat obiektu i zastanowić się nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.
Konkurs Kangur Przyrodniczy
W dniu 18 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu został przeprowadzony prestiżowy międzynarodowy konkurs ,,Kangur Przyrodniczy'', który cieszy się powodzeniem na całym świecie . „Kangur Przyrodniczy” organizowany przez Creative Learning Academy odbył się jednocześnie we wszystkich placówkach biorących udział w konkursie w całym kraju. Uczniowie pod kierunkiem Pani Barbary Karkut- Szawary zmagali się z zadaniami, które były przygotowane w zestawie 40 pytań do rozwiązania w ciągu 60 minut w formie stacjonarnej. Zadania projektu „Kangur Przyrodniczy 2024” były podzielone na 6 poziomów. Natomiast poziomy „ Kangura Przyrodniczego ''dzielą się według klas. Wszystkim uczniom gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów. Naszą szkołę w przyrodniczym wyzwaniu reprezentowali następujący uczniowie:
1. Emilia Kopeć- kl.III- poziom II
2. Julia Witko kl.IV- poziom II
3. Wiktoria Puk kl.IV - poziom II
4. Wojciech Seryło kl.IV- poziom II
5. Filip Ciurko kl. VI -poziom III
6. Mateusz Balawender kl.VI- poziom III
Palma Wielkanocna
We wtorek 19 marca 2024 r.w Szkole Podstawowej w Oleszycach odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Palma Wielkanocna 2024.Tego dnia uczniowie naszej szkoły, którzy wykonali palmy do konkursu uczestniczyli w imprezie. Wszystkie Palmy Wielkanocne były przepiękne, precyzyjnie wykonane z wielką starannością. Każda była niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Nagrodzone zostały dzieci oddziału przedszkolnego i uczeń klasy piątej Kacper Linek. Były to wyróżnienia i nagroda pieniężna. Pozostali uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim pomysłu, zaangażowania i talentu.
Rejonowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym
Szkoła Podstawowa w Łopuszce Wielkiej była gospodarzem Rejonowych Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Turnieje rozgrywano systemem pucharowym. W zawodach uczestniczyli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów, zarówno w kategorii dziewcząt (7 drużyn) jak i chłopców (9 drużyn). Dziewczyny rywalizowały 14 marca 2024 r. Drużyna dziewcząt SP w Zalesiu w składzie - Weronika Sopel i Emilia Pukas – zajęła IV miejsce. Drużyna chłopców z naszej szkoły – Ksawery Raczuk i Dawid Sawkiewicz rozegrali turniej w dniu 15 marca 2024 r. zajmując V miejsce.
G r a t u l u j e m y
i życzymy dalszych sukcesów!!!
1
Dzień Kobiet
Szanowne Panie i Młode Damy!
Z okazji Dnia Kobiet życzymy Wam
wiele uśmiechów, miłości i spełnienia marzeń.
Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję i radość z bycia wyjątkowymi
oraz nowe możliwości do rozwoju i spełniania marzeń!
Samorząd Uczniowski
W tym wyjątkowym dniu Samorząd Uczniowski przygotował z samego rana niespodziankę dla wszystkich Pań i dziewczynek w naszej szkole. Każda Pani i Młoda Dama otrzymała piękne życzenia i słodki upominek przekazany przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem
Standardy ochrony dzieci są koniecznym element funkcjonowania wszystkich instytucji, w których przebywają dzieci. Dzięki nim szkoła troszczy się o dobro każdego dziecka, zabezpiecza personel oraz dba o swoją reputację. Większa świadomość zagrożeń pozwala efektywniej im zapobiegać i w konsekwencji skuteczniej tworzyć środowisko wolne od czynników, które mogą doprowadzić do naruszenia praw dziecka. Standardy dają pracownikom jasność w zakresie zachowań niedozwolonych względem dzieci, jak również w sposób przejrzysty informują o oczekiwanej reakcji w przypadku obaw o ich bezpieczeństwo. Poprzez wdrożenie standardów szkoła kieruje na zewnątrz jednoznaczny komunikat na temat swojego zaangażowania w ochronę dzieci przed krzywdzeniem.
Uwzględniając powyższe założenia niniejszy dokument określa zatem standardy ochrony małoletnich, stanowiące zbiór zasad i procedur postępowania w sytuacjach zagrożenia ich bezpieczeństwa. Jego najważniejszym celem jest ochrona małoletnich przed różnymi formami przemocy oraz budowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska w szkole.
Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem w Szkole Podstawowej w Zalesiu - wersja skrócona dostępna jest w zakładce dokumenty szkoły.
Spotkanie uczniów klas ósmych z przedstawicielami Zespołu Szkół w Lubaczowie
W dniu 05.03.2024r. odbyło się w naszej szkole w ramach Doradztwa Zawodowego spotkanie uczniów klas VII i VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Celem spotkania było przybliżenie oferty edukacyjnej szkoły ponadpodstawowej na najbliższy rok szkolny. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, po których mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami Zespołu Szkół
w Lubaczowie. Każdy uczestnik otrzymał ulotki informacyjne do samodzielnego przestudiowania w domu. Koordynatorem spotkania była pani Sylwia Tarnawska nauczyciel Doradztwa Zawodowego.
Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże naszym ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.
Konkurs plastyczny "Zajączek Wielkanocny"
KONKURS PLASTYCZNY
„Zajączek Wielkanocny”
Regulamin konkursu:
Organizator konkursu: Pani mgr Sylwia Tarnawska
Konkurs skierowany jest dla: dzieci w wieku przedszkolnych i uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Zalesiu.
Cele konkursu:
- Pobudzanie wyobraźni;
- Rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci;
- Popularyzacja Świąt Wielkanocnych.
Zadania konkursowe:
Wykonanie zajączka w formacie przestrzennym (3D), dowolną techniką i kształtem, z różnorodnych materiałów, szczególnie naturalnych. Liczy się inwencja twórcza, pomysłowość, estetyka oraz stopień samodzielności wykonania.
Format pracy oraz forma:
- Praca przestrzenna (3D);
- Wysokość zajączka – od 20 cm do 50 cm.
- Na spodzie pracy należy podać imię i nazwisko oraz klasę
- Termin składania pracy: do 21.03.2024r.
Kryteria oceniania prac:
Prace oceniać będzie komisja powołana przez organizatora konkursu i przyzna dyplomy i nagrody za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
- Oddział przedszkolny
- Klasy I-III
- Klasy IV-VIII
Pozostali autorzy pracy otrzymają dyplomy i słodkości.
Komisja ocenia prace według następujących kryteriów:
- Zgodność z tematem;
- Pomysłowość i oryginalność formy;
- Estetyka wykonania.
Rekrutacja 2024/2025
Szanowni Rodzice!
Z radością informujemy, że nasza szkoła, rozpoczyna rekrutację do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2024/2025.
Nasza szkoła to miejsce pełne ciepła, kreatywności i profesjonalizmu, gdzie Wasze dzieci będą mogły bezpiecznie rozwijać swoje talenty i umiejętności.
Rekrutacja trwa od 4 marca do 30 kwietnia 2024 r.
Dokumenty rekrutacyjne znajdują się na naszej stronie w zakładce Rekrutacja.
Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 16 6315136 lub osobiście.
Z niecierpliwością czekamy, aby powitać Wasze dzieci w naszej edukacyjnej rodzinie!
Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej
19 stycznia 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły szkolną bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.
Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Z tematem spotkania przedszkolaków zapoznała pani Barbara Wołoszyn, która powiadała dzieciom o tym magicznym miejscu. Maluchy z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich regał z książkami dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Pani Sylwia wypożyczyła kilka książek Hansa Christiana Andersena „Najpiękniejsze Baśnie”, które przeczytała po powrocie.
9
Konkurs plastyczny „Z Jezusem idziemy Drogą Krzyżową”
Szkolny konkurs plastyczny
„Z Jezusem idziemy Drogą Krzyżową”
Regulamin konkursu:
1.Organizator: nauczyciel religii- Ks. Marek Małys
2. Cele konkursu:
- Pogłębienie wiedzy na temat Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.
- Zachęcanie uczestników konkursu do własnej interpretacji wybranej stacji Drogi Krzyżowej.
- Poznawanie różnorodnych technik plastycznych.
3. Warunki uczestnictwa:
- Konkurs adresowany jest do uczniów kl. I-III oraz IV- VIII.
- Przedmiotem konkursu są prace plastyczne dotyczące nabożeństwa Drogi Krzyżowej wykonane dowolną techniką plastyczną.
- Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę formatu A4.
- Prace powinny być z tyłu podpisane :imię i nazwisko autora, klasa. Niepodpisane prace nie będą oceniane.
- Uczniowie z klas I- III wykonują pracę plastyczną płaską.
- Uczniowie z klas IV- VIII wykonują pracę plastyczną przestrzenną.
- Termin składania prac: 01.03.2024 r. u nauczycieli religii lub wychowawcy klasy. Prace dostarczone po terminie nie biorą udziału w konkursie.
4. Kryteria oceny:
- Prace zostaną ocenione przez Komisję konkursową.
- Komisja konkursowa weźmie pod uwagę: zgodność z tematem, pomysłowość, estetykę wykonania. Lista zwycięzców zostanie podana do wiadomości na stronie internetowej szkoły.
- Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody.
- Prace konkursowe zostaną umieszczone na stronie internetowej.
Mistrzostwa powiatu lubaczowskiego w tenisie stołowym
W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wielkich Oczach w dniu 27.01.2024 r. w deszczową sobotę, zorganizowano drużynowe Powiatowe Igrzyska Dzieci szkół podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W turnieju wystartowało 10 drużyn, po 5 w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w poszczególnych grupach. Nasze tenisistki: Weronika Sopel oraz Emilia Pukas po „zaciętych bojach”, odesłały wszystkie przeciwniczki do szatni, wygrywając swoje mecze. Dziewczyny zajęły I miejsce uzyskując tytuł mistrzyń powiatu lubaczowskiego.
Wyniki poszczególnych spotkań naszej drużyny:
SP Zalesie – SP Stare Oleszyce 3:2
SP Zalesie – ZSP Młodów 3:2
SP Krowica Sama – SP Zalesie 0:3
SP Zalesie – ZSP Wielkie Oczy 3:0
Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:
- SP Zalesie
- SP Stare Oleszyce
- ZSP Młodów
- SP Krowica Sama
- ZSP Wielkie Oczy
W kategorii chłopców nasi reprezentanci: Dawid Sawkiewicz i Ksawery Raczuk zajęli II miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzów powiatu lubaczowskiego. Chłopcy wygrali trzy mecze, ulegając jedynie przyszłym mistrzom powiatu, rówieśnikom z Horyńca Zdroju.
Wyniki poszczególnych meczy naszej drużyny:
SP Zalesie – ZSP Młodów 3:0
ZS i PO Horyniec Zdrój – SP Zalesie 3:1
SP Zalesie – ZSP Wielkie Oczy 3:2
SP Zalesie – SP Krowica Sama 3:2
Klasyfikacja generalna w kategorii chłopców:
- ZS i PO Horyniec Zdrój
- SP Zalesie
- SP Krowica Sama
- ZSP Wielkie Oczy
- ZSP Młodów
Reprezentacje szkół, które zajęły I i II miejsca w obu kategoriach będą reprezentować powiat lubaczowski na zawodach rejonowych.
G r a t u l u j e m y
naszym mistrzyniom i wicemistrzom powiatu lubaczowskiego
i życzymy dalszych sukcesów!!!
5
Talenty Powiatu Lubaczowskiego - Nasze Sukcesy
"... bo każdy talent wymaga wysiłku, by mógł się rozwijać.''
Colleen Hoover
Talent to uzdolnienie, dar lub umiejętność. Talenty mogą być różne. Jedni ładnie malują, inni pięknie śpiewają lub tańczą, ktoś łatwo uczy się matematyki, albo świetnie gra w piłkę, inny jest doskonałym recytatorem lub zaangażowanym społecznikiem. O człowieku, który umie coś zrobić lepiej niż inni, mówi się, że jest utalentowany. Mieć talent i go rozwijać to wielka sprawa. Nasi uczniowie są tego dobrym przykładem i udowadniają, że swoje talenty rozwijają każdego dnia. W Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie odbyła sie XIV edycja Talent Powiatu Lubaczowskiego. Podczas Gali, która miała miejsce 13 grudnia 2023 r. zostały przyznane szkołom i uczniom medale, dyplomy i wyróżnienia w kategoriach indywidualnych i zespołowych. W obecności Pani Dyrektor mgr Renaty Skoczylas i uczennicy klasy VII Weroniki Rapity odebrano w imieniu uczniów Talenty Powiatu Lubaczowskiego. Starosta Lubaczowski przyznał Szkole Podstawowej w Zalesiu Brązowy Talent dla Duetu Recytatorskiego w kategorii artysta. Następnie 25 stycznia 2024 r. podczas szkolnego apelu pod hasłem ,, Nasze sukcesy'' wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali gratulacje i podziękowania od Pani Dyrektor oraz brawa od całej społeczności szkolnej za swój trud, pracę i zaangażowanie włożoną w osiągnięcie tych wspaniałych sukcesów. Należy także wspomnieć, że nasi uczniowie sięgają po kolejne sukcesy w bieżącym roku szkolnym. Swoim zaangażowaniem i sportowym talentem wyróżnia się uczeń klasy V Ksawery Raczuk, który będzie reprezentował Powiat Lubaczów na zawodach rejonowych w biegach przełajowych. Wszyscy trzymamy mocno za niego kciuki. Szkoła Podstawowa oraz uczniowie otrzymali następujące medale i wyróżnienia:
Kategoria zespołowa:
Duet recytatorski: Martyna Kuras, Amelia Mazur- Brązowy medal- w kategorii Artysta
Kategoria indywidualna:
Lena Pelc- Brązowy Talent w kategorii Artysta ,
Brązowy Talent w kategorii Społecznik
Kamila Powroźnik- Brązowy Talent w kategorii Artysta ,
Brązowy Talent w kategorii Sportowiec
Amelia Prasoł- Brązowy Talent w kategorii Artysta ,
Brązowy Talent w kategorii Społecznik
Julia Witko- Brązowy Talent w kategorii Artysta ,
Brązowy Talent w kategorii Naukowiec
Brązowy Talent w kategorii Społecznik
Wiktoria Puk - Srebrny Talent w kategorii Artysta ,
Brązowy Talent w kategorii Naukowiec
Srebrny Talent w kategorii Społecznik
Emilia Pukas- Brązowy Talent w kategorii Artysta
Amelia Mazur- Brązowy Talent w kategorii Artysta ,
Brązowy Talent w kategorii Społecznik
Dawid Sawkiewicz- Brązowy Talent w kategorii Artysta
Weronika Rapita- Brązowy Talent w kategorii Artysta ,
Srebrny Talent w kategorii Społecznik
Jadwiga Meder-Jaremko
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie