• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

            8 lutego 2022 r.

             

            W dniu 9 lutego 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy  „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Zajęcia edukacyjne  odbyły się w oddziale przedszkolnym i klasach I-III,  prowadzone były przez pedagoga szkolnego. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem, Internetem oraz z zasadami bezpiecznego i efektywnego  korzystania z sieci oraz z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu.  Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, obejrzeli bajki edukacyjne „ Mój przyjaciel Necio” oraz „Internet – Komputeromania”.  Na koniec zajęć wykonaliśmy emblematy „Dzień Bezpiecznego Internetu” oraz tematyczne karty pracy.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • Konkurs literacki na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"
          • Konkurs literacki na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

          • Zapraszamy do udziału młodzieży w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).

            Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.

            Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.

            Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.

            Organizatorami konkursu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.

            Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie szkoły: 

            http://lo2przemysl.edu.pl/a,140,konkurs-literacki-sa-gdzies-okna-ktore-plona-caly-czas

            Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl

            Z poważaniem główny koordynator V edycji Podkarpackiego konkursu literackiego ,,Są gdzieś okna, które płoną cały czas,, 

            Krzysztof Gudzelak 


        • Konkurs Mistrz Matematyki
          • Konkurs Mistrz Matematyki

          • Zapraszamy uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl.

            Konkurs skierowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

            Do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

            Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

            Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych. 

            Serdecznie zachęcamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

            https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

          • Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r. Informacje MEiN

          • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

            Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym 

            Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

            Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

            • przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów; 
            • stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych; 
            • aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

            Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

            Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej został uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.   

            Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

             

            Ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022

            Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura ferii rozpocznie się 14 lutego i obejmie dzieci i młodzież z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. 

            Kalendarz ferii zimowych: 

            • 17-30 stycznia 2022 r.

            województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

            • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  

            województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

            • 31 stycznia – 13 lutego 2022 r. 

            województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

            • 14-27 lutego 2022 r. 

            województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

             Źródło:  MEiN

        • Wyniki szkolnego konkursu „Świąteczne Impresje Biblioteczne”
          • Wyniki szkolnego konkursu „Świąteczne Impresje Biblioteczne”

          • W dniu 20 grudnia 2021 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs „Świąteczne Impresje Biblioteczne”.  Celem konkursu było: rozwijanie dziecięcej twórczości, rozbudzanie tradycjami bożonarodzeniowymi oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej.                                                                   W powyższym konkursie wzięli udział uczniowie: Emilia Pukas- kl. III;   Martyna Sopel- kl. III;  Mateusz Balawender- kl. IV; Swen Kuras- kl. IV; Filip Ciurko- kl. IV; Dawid Sawkiewicz- kl. IV;                      Amelia Stec- kl. IV; Wojciech Petranik- kl. V; Maria Kolasa –kl. VII; Sara Matyaszek- kl. VII;                       Patrycja Puk- kl. VII; Gabriel Malach – kl. VIII; Aleksandra Brudniak- kl. VIII; Patryk Balawender- kl. VIII.

            Jury w składzie: pani Beata Goraj- przewodnicząca, ks. Marek Małys, pani Barbara Wołoszyn oceniła wszystkie prace konkursowe (szopki bożonarodzeniowe i utwory literackie) oraz postanowiła przyznać następujące miejsca :

            Konkurs  „Szopka bożonarodzeniowa”

            Kategoria kl. 0-III

            I-miejsce- Emilia Pukas- kl. III

            II- miejsce- Martyna Sopel- kl. III

            Kategoria kl. IV-VIII

            I- miejsce- Dawid Sawkiewicz- kl. IV

            II- miejsce- Mateusz Balawender- kl. IV

            III –miejsce- Filip Ciurko- kl. IV

            Wyróżnienie: 

            Amelia Stec- kl. IV

            Wojciech Petranik- kl. V

            Swen Kuras- kl. IV.

             

            Konkurs literacki o tematyce wigilijnej/bożonarodzeniowej

            Kategoria kl. 0-III

            I- miejsce- Emilia Pukas- kl. III

            Kategoria kl. IV- VIII

            I- miejsce- Maria Kolasa- kl. VII

            II- miejsce- Gabriel Malach – kl. VIII

            III- miejsce- Sara Matyaszek- kl. VII

            Wyróżnienie:

            Patrycja Puk- kl. VII

            Patryk Balawender- kl. VIII

            Aleksandra Brudniak- kl. VIII

             

        • Odznaczenia w XII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”
          • Odznaczenia w XII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”

          • Uczniowie naszej szkoły otrzymali odznaczenia w XII edycji programu Talent Powiatu Lubaczowskiego. Głównym celem programu jest docenianie i promowanie osiągnięć uczniów ze szkół z terenu powiatu lubaczowskiego.

            W kategorii indywidualnej nominacje otrzymali:

             

            Patryk Balawender - Brązowy Talent w Kategorii Artysta, Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec

            Maria Kierzynkowska – Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec

            Aleksandra Brudniak - Brązowy Talent w Kategorii Artysta oraz Srebrny Talent w Kategorii Naukowiec

            Fabian Stachów - Brązowy Talent w Kategorii Artysta, Srebrny Talent w Kategorii Naukowiec, Srebrny Talent w Kategorii Sportowiec

            Gabriel Malach -  Brązowy Talent w Kategorii Artysta, Srebrny Talent w Kategorii Naukowiec

            Weronika Sopel - Srebrny Talent w Kategorii Artysta oraz Brązowy Talent w Kategorii Sportowiec

            Emilia Pukas - Srebrny Talent w Kategorii Artysta, Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec, Brązowy Talent w Kategorii Sportowiec

            Patrycja Puk - Brązowy Talent w Kategorii Naukowiec

             

            Pani Renata Skoczylas otrzymała tytuł Mecenas Talentu

             

            Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

          • Jasełka 2021

          • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie najmłodszych klas 0-III przygotowali jasełka.

          • Kolędowanie klas IV-VIII

          • Tradycją w naszej szkole stało się wspólne kolędowanie, dlatego również w tym roku odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas IV-VIII. Dzieci zaśpiewały swoje ulubione polskie kolędy.

        • Szlachetna Paczka 2021
          • Szlachetna Paczka 2021

          • "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - św. Jan Paweł II.

            W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu Szlachetna Paczka - Szlachetna Paczka Lubaczów. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom z naszej szkoły za udział w tej akcji charytatywnej.  Warto pomagać! Pomagajmy! Dzięki temu możemy być lepsi...świat staje się lepszy...  

          • List Ministra Edukacji Narodowej i Nauki, Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

          • W załączniku przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5 -11 lat przeciw COVID - 19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

            Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

            Beata Goraj dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu

             

            _List_MEiN_MZ_szczepienia.pdf

        • Wspomóż psiaka i kociaka
          • Wspomóż psiaka i kociaka

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W AKCJĘ

            POMOCY ZWIERZAKOM

            W odpowiedzi na apel Stowarzyszenia Lubaczowskie Serce dla Zwierząt ogłaszamy zbiórkę karmy i artykułów zoologicznych.

            ZBIERAMY: karmę dla małych kotów i szczeniąt oraz dorosłych  kotów i psów( puszki, sucha karma, saszetki, smakołyki).            

             

            Artykuły dla zwierząt można przynosić do : wychowawcy, pedagoga szkolnego

             

                                      LICZYMY NA CIEBIE

             

            Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.                                     

            Wasze zaangażowanie będzie odnotowywane i nagrodzone.                

             

            Samorząd Uczniowski wraz z pedagogiem

             

        • Świąteczne Impresje Biblioteczne
          • Świąteczne Impresje Biblioteczne

          • Regulamin konkursu

            1. Organizatorem Konkursu jest Biblioteka Szkolna.

            2. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach:

            - uczniowie klas 0-III,

            - uczniowie klas IV-VIII;

            3. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do Organizatora - w terminie do 15 grudnia 2021 r.
            - jednego wiersza lub jednej opowieści o tematyce wigilijnej/bożonarodzeniowej własnego autorstwa  na adres: spzalesie@tlen.pl lub dostarczenie do biblioteki szkolnej w wersji elektronicznej lub papierowej;

            - jednej szopki bożonarodzeniowej wykonanej dowolną techniką do księdza Marka Małysa.

            4. Prace powinny być opatrzone dopiskiem: Konkurs –  (kategoria:.......) oraz zawierać imię
            i nazwisko uczestnika konkursu.

            5. Wszystkie prace oceni, powołane przez Organizatora, Jury, które będzie brało pod uwagę następujące kryteria:

            a) ujęcie tematu,

            b) oryginalność pomysłu,

            c) sposób nawiązania do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

            6. W każdej kategorii Jury może przyznać trzy nagrody i jedno wyróżnienie.

            7. Wyniki Konkursu oraz nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Internetowej  www.spzalesie72.edupage.org  

            8. Uczestnik Konkursu, przysyłając do Organizatora swoją pracę, jednocześnie oświadcza, że jest ona wynikiem jego indywidualnej twórczości i posiada do niej pełne prawa.

            9. Przystępując do Konkursu, uczestnik przenosi autorskie prawa majątkowe do nadesłanych utworów na rzecz Organizatora Konkursu w zakresie niezbędnym do publikacji i/lub innego rozpowszechniania oraz opracowania w stopniu, jaki Organizator uzna za stosowny dla prawidłowej realizacji założeń Konkursu.

            10. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora.

            11. Przesyłając pracę na Konkurs, uczestnik akceptuje jego regulamin i wyraża zgodę na podanie do publicznej wiadomości swojego imienia i nazwiska.

            12. Szczegółowe informacje na temat Konkursu można uzyskać w bibliotece szkolnej.

        • Przypomnienie o przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły
          • Przypomnienie o przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły

          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

             

            W związku z wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz na podstawie ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 28 października 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przypominam, że uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, przebywając w przestrzeniach wspólnych szkoły mają obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta  i nos. Uczniowie mają obowiązek przebywania podczas przerw międzylekcyjnych w strefach dla nich wyznaczonych.

             

            Proszę o ich przestrzeganie.

             

            Proszę również Rodziców przyprowadzających uczniów klas młodszych i przedszkolaki o stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie szkoły oraz o korzystanie z przypisanego dla danej grupy uczniów wejść do szkoły (przedszkolaki z rodzicami korzystają z wejścia od strony szkolnego boiska sportowego). Rodzice i osoby nie będące pracownikami szkoły nie mogą przebywać w szkole poza miejscami dla nich przeznaczonych.

            Proszę Wszystkich o przestrzeganie obowiązujących na terenie szkoły procedur bezpieczeństwa – bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich powinno być naszym wspólnym priorytetem.

            Beata Goraj