• DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!
          • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

          • Nasza szkoła włącza się w tym roku do akcji Szlachetna Paczka. Będziemy zbierać środki czystości, artykuły szkolne oraz żywność dla potrzebujących rodzin z naszego powiatu. Chętne osoby prosimy o wsparcie tej akcji charytatywnej w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. W dniach od 17 listopada 2021 r. do 6 grudnia 2021 r. przy wejściach do szkoły będą stały pudełka na dary. Po tym czasie wolontariusz przekaże paczkę potrzebującym rodzinom.

            Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce.

        • 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
          • 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

          • „Dzisiaj wielka jest rocznica-jedenasty listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”.

                                                                                                              Ludwik Wiszniewski

            W dniu 10 listopada 2021 r. o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli   w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej przez ks. Marka Małysa.  Piękną oprawę liturgiczną przygotowała młodzież z klasy VII i VIII. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli montaż słowno muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu  uczniów naszej szkoły.

        • Urodziny Kubusia Puchatka 2021
          • Urodziny Kubusia Puchatka 2021

          • W dniu 28 października w naszej szkole odbyło się szczególne wydarzenie; uczniowie klasy I i II świętowali 95 urodziny Kubusia Puchatka. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych z tej okazji przez panią Barbarę Karkut-Szawarę, w czasie których, poznali różne ciekawostki dotyczące Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, rozwiązywali zagadki, quizy i zadania. Był też czas na urodzinowy tort, słodki poczęstunek oraz różne gry i zabawy. Dla wszystkich uczestników urodzin Kubusia Puchatka był to wyjątkowy dzień pełen radości i uśmiechu.

            Dla starszych dzieci jest to okazja do przypomnienia sobie o tym rezolutnym misiu i sięgnięcia po książkę aby odświeżyć sobie jego przygody. Ten sympatyczny miś o małym rozumku ale wielkim sercu zaistniał w literaturze w roku 1926, dzięki swojemu autorowi Alanowi Alexandrowi Milne. Od tego czasu stał się ulubieńcem dzieci na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Powieści dla dzieci „Kubuś Puchatek” oraz „Chatka Puchatka” weszły do kanonu literatury dziecięcej również w Polsce. Można zadać sobie pytanie jak Kubuś Puchatek zaskarbił sobie sympatie tak wielu dzieci? Odpowiedź jest prosta; ten uroczy niedźwiadek razem z innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu pokazuje siłę i wartość przyjaźni, która pomaga wyjść z niejednej opresji oraz życiowych zawirowań.

        • Dzień Edukacji Narodowej 2021
          • Dzień Edukacji Narodowej 2021

          • „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

                                                                                                                                  Św. Jan Paweł II

            W dniu 13 października 2021r, w przededniu Święta Edukacji Narodowej,  uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji pracowników oświaty w kościele filialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Zalesiu. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Marek Małys, w której podkreślił, że każdy z nas wiele zawdzięcza nauczycielom.

            „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”                                         

            W tym uroczystym dniu uczniowie z klasy III wykonali montaż słowno muzyczny, w którym słowem i piosenką podziękowali nauczycielom  za trud włożony w wychowanie, poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce

          •  

                      W pochmurną sobotę w dniu 25 września 2021 r. na Orliku przy SP Nr 1 w  Lubaczowie zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego w lekkoatletyce szkół podstawowych. Młodzi sportowcy rywalizowali w 5 konkurencjach lekkoatletycznych w kategorii dziewcząt i  chłopców. W w/w zawodach sportowych nasi uczniowie również zaznaczyli swój udział. W  biegu  na dystansie 300 m Natalia Petranik oraz  Fabian Stachów zdobyli tytuł  wicemistrzów powiatu zajmując II miejsca.

            G r a t u l u j e m y  i  życzymy dalszych sukcesów sportowych.

        • XXIV EDYCJA KONKURSU “WIEM WSZYSTKO O MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”
          • XXIV EDYCJA KONKURSU “WIEM WSZYSTKO O MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”

          • Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zaprasza młodzież szkół średnich i szkół podstawowych (klasy 7-8) z terenu powiatu lubaczowskiego do udziału w XXIV edycji konkursu “Wiem wszystko o mojej miejscowości”. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości artystycznej wśród czytelników, pobudzanie wyobraźni młodzieży, podjęcie próby samodzielnej twórczości historycznej, plastycznej oraz fotograficznej, kształtowanie więzi z miejscem zamieszkania oraz zainteresowanie historią i dniem dzisiejszym najbliższej okolicy.

            Szczegóły w linku:

            https://www.mbp.lubaczow.pl/xxiv-edycja-konkursu-wiem-wszystko-o-mojej-miejscowosci/

        • KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZPIECZNE WAKACJE"
          • KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZPIECZNE WAKACJE"

          • „Bezpieczne Wakacje" to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Do 8 października 2021 r. można nadsyłać prace w konkursie prac plastycznych dla dzieci i młodzieży, a także w konkursie na profilaktyczny spot filmowy.

            Prace konkursowe powinny poruszać tematykę:

            • agresja i przemoc, w tym przemoc w sieci i przemoc rówieśnicza
            • uzależnienia (narkomania, alkoholizm, nikotynizm, używanie papierosów elektronicznych)

            Prace na konkurs prac plastycznych, można przesyłać do 8 października 2021 r. do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu uczestników konkursu Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej lub Powiatowej Policji z terenu województwa podkarpackiego.

            Wojewódzki konkurs na profilaktyczny na spot filmowy, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku 10-15 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie bezpiecznego zachowania, ograniczanie przestępczości i demoralizacji dzieci oraz młodzieży. Konkurs ma także edukować i uwrażliwiać na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtować umiejętności i nawyki wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

             

            Szczegółowe informacje pod adresem: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/105247,Konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-Bezpieczne-Wakacjequot.html 

          • 800 800 605 - ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy"

          • Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

            Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

            Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

            Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

            W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

            Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

             

            Źródło: MEiN

        • Spotkanie rekrutacyjne z Jednostką Strzelecką 2033 w Szkole Podstawowej w Zalesiu
          • Spotkanie rekrutacyjne z Jednostką Strzelecką 2033 w Szkole Podstawowej w Zalesiu

          • 10 września 2021r. uczniowie z klas VII- VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu rekrutacyjnym zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia  w Lubaczowie. Zajęcia poprowadzili st. sierż. ZS Michał Chruściel oraz st. sierż. Konrad Bogusz. Młodzież poznała historię Jednostki Strzeleckiej 2033, cel i rodzaj zajęć (zajęcia z łączności, strzelanie, terenoznawstwo, obrona przeciwchemiczna, historia i patriotyzm, taktyka, zajęcia medyczne- pierwsza pomoc) . Nasi uczniowie mogli także obejrzeć różne rekwizyty służące strzelcom podczas ćwiczeń: broń  elementy ubioru oraz maski.

        • Spotkanie edukacyjno- informacyjne na temat szczepień przeciwko Covid-19
          • Spotkanie edukacyjno- informacyjne na temat szczepień przeciwko Covid-19

          • Dnia 7 września 2021 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja

            pt. „Dlaczego warto się szczepić przeciw Covid-19?” skierowana do uczniów oraz rodziców uczniów klas 6-8, prowadzona przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.

        • SOLI DEO
          • SOLI DEO

          • Szkolny Konkurs literacko-plastyczny

            o Stefanie Kardynale  Wyszyńskim

            Regulamin

            Szkolnego Konkursu literacko-plastycznego

            o Stefanie Kardynale  Wyszyńskim

            „Soli Deo” (BOGU CZEŚĆ I CHWAŁA)

            Cele konkursu:

            1. Uczczenie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

            2. Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Stefan Kardynał Wyszyński.

            3. Doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim.

            4. Rozwijanie kreatywności.

            Uczestnicy konkursu:

            1. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu- kl. IV-VIII (konkurs literacki oraz konkurs plastyczny)

            2. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu- kl. I-III (konkurs plastyczny)

            Organizatorzy:

            Ksiądz Marek Małys- katecheta

            Barbara Wołoszyn- nauczyciel języka polskiego

            Termin składania prac literackich i plastycznych- 22 września 2021 r.( do organizatorów)

            Nagrody: za I, II, III miejsce oraz prace wyróżnione

            Rozstrzygnięcie konkursu: 28 września 2021 r.

            Konkurs literacki

            Napisz opowiadanie o Stefanie Kardynale Wyszyńskim, w którym przywołasz fakty z Jego życia świadczące o wielkiej miłości Prymasa do Pana Boga.

            Wymagania: pracę należy napisać na komputerze, czcionka- 12, format A4, max 2 strony, pracę należy podpisać

            Konkurs plastyczny

            Wykonaj plakat techniką dowolną (farby, kredki, wydzieranka, kolaż) o Kardynale Stefanie Wyszyńskim pod hasłem Soli Deo, nawiązujący do Jego wielkiego zaufania Panu Bogu.

            Wymagania: blok techniczny, format A3 lub A4, pracę należy podpisać.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - informacje
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - informacje

          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

             

            Witam Wszystkich bardzo serdecznie i przekazuję najistotniejsze informacje związane z organizacją rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022.

            Nauka w nowym roku szkolnym będzie się odbywała (na dzień 1 września) w trybie stacjonarnym. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiczna  pozwoli na stacjonarny tryb nauki przez cały rok szkolny.

            Jesteśmy również przygotowani na przejście na tryb zdalny lub hybrydowy.

            Zapraszam uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

            Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:

            • 7.50 - zbiórka wszystkich uczniów na placu szkolnym oraz przejście pod opieką nauczycieli wychowawców do kościoła parafialnego,
            • 8.00 - msza święta w intencji dzieci i młodzieży,
            • 8.45 - krótkie spotkanie ogólne uczniów, rodziców z dyrektorem szkoły (w kościele),
            • 8.55 - przejście dzieci i młodzieży pod opieką wychowawców do szkoły,
            • 9.05 -  spotkanie dzieci i młodzieży z wychowawcami w klasach (podanie planu zajęć, zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa mającymi na celu zapobieganie i przeciwdziałanie koronawirusowi, sprawy organizacyjne),
            • około 10.00 - odwóz dzieci po zakończeniu spotkań z wychowawcami.

              Prosimy o zachowanie środków ostrożności oraz dostosowanie się do wytycznych obowiązujących na terenie naszej placówki – na terenie szkoły obowiązują maseczki ochronne; przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce; wchodząc zachowujemy bezpieczne odległości (1,5 m).

              Dowóz dzieci i młodzieży do szkoły i ze szkoły odbywać się będzie identycznie jak w poprzednim roku szkolnym.

              Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się Wszyscy w dobrym zdrowiu, pełni nowej pozytywnej energii do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy w nowym roku szkolnym pracując w normalnym stacjonarnym trybie.


              dyrektor SP w Zalesiu
              Beata Goraj
          • Wycieczka klasy VIII do Zagrody Roztocze w Obszy

          • 23 czerwca uczniowie klasy VIII wraz z Panią Dyrektor, wychowawcą oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę do Obszy, aby ostatnie wspólne chwile spędzić na dobrej zabawie w kręgielni Zagrody Roztocze.

            Rywalizacja na torze okazała się wspaniałą rozrywką i dostarczyła wszystkim wielu emocji. Po ekscytującej grze ósmoklasiści mogli odpocząć przy pysznej pizzy.

          • Wycieczka klas IV-V

          • „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

            23 czerwca 2021 r. uczniowie z klas: IV-V pojechali na klasową wycieczkę do Oleszyc.                               

            Na początku obejrzeli wystawę obrazów pana Piotra Kisały pt. „Opowieści morskie”  oraz wysłuchali ciekawej lekcji na temat namalowanych dzieł  i różnych  technik malarskich. Spotkanie z artystą zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie ruin zabudowań dworskich i Zespołu pałacowego w Oleszycach. Młodzież z zainteresowaniem przyglądała się zabytkom historycznym w naszym mieście. Żywa lekcja historii została uwieczniona na wspólnej fotografii. Nasi uczniowie powrócili z wycieczki pełni pozytywnych wrażeń.