Wnioski do Programu "Talent Powiatu Lubaczowskiego" należy składać do środy 6 października br do pedagoga szkolnego.
Aktualności
TALENT POWIATU LUBACZOWSKIEGO
XXIV EDYCJA KONKURSU “WIEM WSZYSTKO O MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”
Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zaprasza młodzież szkół średnich i szkół podstawowych (klasy 7-8) z terenu powiatu lubaczowskiego do udziału w XXIV edycji konkursu “Wiem wszystko o mojej miejscowości”. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości artystycznej wśród czytelników, pobudzanie wyobraźni młodzieży, podjęcie próby samodzielnej twórczości historycznej, plastycznej oraz fotograficznej, kształtowanie więzi z miejscem zamieszkania oraz zainteresowanie historią i dniem dzisiejszym najbliższej okolicy.
Szczegóły w linku:
https://www.mbp.lubaczow.pl/xxiv-edycja-konkursu-wiem-wszystko-o-mojej-miejscowosci/
KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZPIECZNE WAKACJE"
„Bezpieczne Wakacje" to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Do 8 października 2021 r. można nadsyłać prace w konkursie prac plastycznych dla dzieci i młodzieży, a także w konkursie na profilaktyczny spot filmowy.
Prace konkursowe powinny poruszać tematykę:
- agresja i przemoc, w tym przemoc w sieci i przemoc rówieśnicza
- uzależnienia (narkomania, alkoholizm, nikotynizm, używanie papierosów elektronicznych)
Prace na konkurs prac plastycznych, można przesyłać do 8 października 2021 r. do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu uczestników konkursu Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej lub Powiatowej Policji z terenu województwa podkarpackiego.
Wojewódzki konkurs na profilaktyczny na spot filmowy, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku 10-15 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie bezpiecznego zachowania, ograniczanie przestępczości i demoralizacji dzieci oraz młodzieży. Konkurs ma także edukować i uwrażliwiać na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtować umiejętności i nawyki wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.
Szczegółowe informacje pod adresem: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/105247,Konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy-Bezpieczne-Wakacjequot.html
800 800 605 - ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy"
Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.
Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.
W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.
Źródło: MEiN
Spotkanie rekrutacyjne z Jednostką Strzelecką 2033 w Szkole Podstawowej w Zalesiu
10 września 2021r. uczniowie z klas VII- VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu rekrutacyjnym zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Zajęcia poprowadzili st. sierż. ZS Michał Chruściel oraz st. sierż. Konrad Bogusz. Młodzież poznała historię Jednostki Strzeleckiej 2033, cel i rodzaj zajęć (zajęcia z łączności, strzelanie, terenoznawstwo, obrona przeciwchemiczna, historia i patriotyzm, taktyka, zajęcia medyczne- pierwsza pomoc) . Nasi uczniowie mogli także obejrzeć różne rekwizyty służące strzelcom podczas ćwiczeń: broń elementy ubioru oraz maski.
Spotkanie edukacyjno- informacyjne na temat szczepień przeciwko Covid-19
Dnia 7 września 2021 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja
pt. „Dlaczego warto się szczepić przeciw Covid-19?” skierowana do uczniów oraz rodziców uczniów klas 6-8, prowadzona przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.
SOLI DEO
Szkolny Konkurs literacko-plastyczny
o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
Regulamin
Szkolnego Konkursu literacko-plastycznego
o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
„Soli Deo” (BOGU CZEŚĆ I CHWAŁA)
Cele konkursu:
1. Uczczenie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
2. Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Stefan Kardynał Wyszyński.
3. Doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim.
4. Rozwijanie kreatywności.
Uczestnicy konkursu:
1. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu- kl. IV-VIII (konkurs literacki oraz konkurs plastyczny)
2. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu- kl. I-III (konkurs plastyczny)
Organizatorzy:
Ksiądz Marek Małys- katecheta
Barbara Wołoszyn- nauczyciel języka polskiego
Termin składania prac literackich i plastycznych- 22 września 2021 r.( do organizatorów)
Nagrody: za I, II, III miejsce oraz prace wyróżnione
Rozstrzygnięcie konkursu: 28 września 2021 r.
Konkurs literacki
Napisz opowiadanie o Stefanie Kardynale Wyszyńskim, w którym przywołasz fakty z Jego życia świadczące o wielkiej miłości Prymasa do Pana Boga.
Wymagania: pracę należy napisać na komputerze, czcionka- 12, format A4, max 2 strony, pracę należy podpisać
Konkurs plastyczny
Wykonaj plakat techniką dowolną (farby, kredki, wydzieranka, kolaż) o Kardynale Stefanie Wyszyńskim pod hasłem Soli Deo, nawiązujący do Jego wielkiego zaufania Panu Bogu.
Wymagania: blok techniczny, format A3 lub A4, pracę należy podpisać.
Szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia - informacje
Działając zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty jestem zobowiązana do przeprowadzenia akcji informacyjno-edukacyjnej wśród rodziców i dzieci dotyczącej szczepienia przeciwko COVID – 19 dzieci powyżej 12 roku życia.
Harmonogram działań w sprawie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia przedstawia się następująco:
- · I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- · II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców deklaracji od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- · III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Poniżej znajdą Państwo linki do wszelkich dostępnych materiałów informacyjnych i formularzy na temat szczepień dzieci powyżej 12 roku życia.
dyrektor SP w Zalesiu
Beata Goraj
eduresized_Szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat-___-rekomendacje-dla-rodzicow-___-plakat-inform.png
Szczepienia---profilaktyka-choroba-zakaznych-Materialy-edukacyjne_(2).pdf
List-w-sprawie-szczepien-przeciwko-COVID-19---Fundacja-___Rodzice-Szkole___.pdf
List-Ministra-Zdrowia-do-dyrektorow-szkol--nauczycieli--rodzicow-w-sprawie-szczepien-nastolatkow.pdf
Kwestionariusz-wstepnego-wywiadu-przesiewowego-przed-szczepieniem-osoby-niepelnoletniej-przeciw-.pdf
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 - informacje
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Witam Wszystkich bardzo serdecznie i przekazuję najistotniejsze informacje związane z organizacją rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022.
Nauka w nowym roku szkolnym będzie się odbywała (na dzień 1 września) w trybie stacjonarnym. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli na stacjonarny tryb nauki przez cały rok szkolny.
Jesteśmy również przygotowani na przejście na tryb zdalny lub hybrydowy.
Zapraszam uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:
- 7.50 - zbiórka wszystkich uczniów na placu szkolnym oraz przejście pod opieką nauczycieli wychowawców do kościoła parafialnego,
- 8.00 - msza święta w intencji dzieci i młodzieży,
- 8.45 - krótkie spotkanie ogólne uczniów, rodziców z dyrektorem szkoły (w kościele),
- 8.55 - przejście dzieci i młodzieży pod opieką wychowawców do szkoły,
- 9.05 - spotkanie dzieci i młodzieży z wychowawcami w klasach (podanie planu zajęć, zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa mającymi na celu zapobieganie i przeciwdziałanie koronawirusowi, sprawy organizacyjne),
- około 10.00 - odwóz dzieci po zakończeniu spotkań z wychowawcami.
Prosimy o zachowanie środków ostrożności oraz dostosowanie się do wytycznych obowiązujących na terenie naszej placówki – na terenie szkoły obowiązują maseczki ochronne; przy wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce; wchodząc zachowujemy bezpieczne odległości (1,5 m).
Dowóz dzieci i młodzieży do szkoły i ze szkoły odbywać się będzie identycznie jak w poprzednim roku szkolnym.
Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy się Wszyscy w dobrym zdrowiu, pełni nowej pozytywnej energii do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy w nowym roku szkolnym pracując w normalnym stacjonarnym trybie.
dyrektor SP w Zalesiu
Beata Goraj
Życzenia wakacyjne
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
W piątek 25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.Wydarzenie to można obejrzeć w filmiku poniżej.
Wycieczka klasy VIII do Zagrody Roztocze w Obszy
23 czerwca uczniowie klasy VIII wraz z Panią Dyrektor, wychowawcą oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę do Obszy, aby ostatnie wspólne chwile spędzić na dobrej zabawie w kręgielni Zagrody Roztocze.
Rywalizacja na torze okazała się wspaniałą rozrywką i dostarczyła wszystkim wielu emocji. Po ekscytującej grze ósmoklasiści mogli odpocząć przy pysznej pizzy.
Wycieczka klas IV-V
„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”
23 czerwca 2021 r. uczniowie z klas: IV-V pojechali na klasową wycieczkę do Oleszyc.
Na początku obejrzeli wystawę obrazów pana Piotra Kisały pt. „Opowieści morskie” oraz wysłuchali ciekawej lekcji na temat namalowanych dzieł i różnych technik malarskich. Spotkanie z artystą zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie ruin zabudowań dworskich i Zespołu pałacowego w Oleszycach. Młodzież z zainteresowaniem przyglądała się zabytkom historycznym w naszym mieście. Żywa lekcja historii została uwieczniona na wspólnej fotografii. Nasi uczniowie powrócili z wycieczki pełni pozytywnych wrażeń.
Wycieczka klasy VI i VII
W dniu 22 czerwca 2021 r. uczniowie klas VI i VII naszej szkoły w Zalesiu wraz z nauczycielami - opiekunami w godzinach porannych wybrali się na wyjazd rowerowy do Szkółki Leśnej. Celem wyprawy przy pięknej słonecznej pogodzie oprócz ponownej integracji uczniów przed wakacyjnym wypoczynkiem, było zwiedzenie nowoczesnej szkółki, w której produkuje się sadzonki drzew i krzewów leśnych. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w prelekcji Pani Przewodnik, która przedstawiła jak powstają krzewy i drzewa w technologii z zakrytym systemem korzeniowym (w mini doniczkach), jak i tradycyjnie, w gruncie. Nastepnie uczniowie zostali oprowadzeni po poszczególnych sektorach i obszarach szkółki.Po nieznacznym zmęczeniu z powodu upalnej pogody, wszyscy zasłużyli na mały poczęstunek kiełbaską z grilla, oraz mogli nieco wypocząć.Uczestnicy wycieczki szczęśliwi i zadowoleni powrócili pod budynek szkoły, a następnie rozjechali się do swoich domów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Wycieczka klas 0-III
Wycieczka do Kresowej Osady w Baszni Dolnej
22 czerwca 2021 r. dzieci klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Zalesiu uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjno- rekreacyjnych w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.
Dzieci poznały warsztat pracy, wytwory działalności garncarza i samodzielnie wykonywały figurki z gliny. Dużo radości sprawiały dzieciom wspólne zabawy na kompleksie rekreacyjnym. Uczniowie pełni wrażeń z uśmiechami na twarzy i zadowoleni deklarowali, że powrócą tu podczas wakacji.
Organizacja pracy szkoły od 31 maja 2021 r.
Szanowni Państwo, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
Powrót uczniów do szkoły!!!
Informuję, że od 31 maja br. wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej, pracując zgodnie w wytycznymi GIS oraz MEiN, które stanowią załącznik do tej wiadomości.
1. Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
2. Dowóz i odwóz uczniów będzie odbywał się jak dotychczas.
3. W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka proponujemy dla naszych uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego dzień bez zajęć dydaktycznych, poświęcony promocji zdrowego trybu życia, integracji, budowaniu więzi i łagodzeniu stresu związanego z powrotem do nauki stacjonarnej. Szczegółowe informacje o zaplanowanych działaniach przekażą uczniom wychowawcy klas i oddziału przedszkolnego.
4. W środę 2 czerwca wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie w szkole.
5. Dzień 3 czerwca jest dniem wolnym od pracy dla szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego.
6. Dzień 4 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej.
7. Dnia 4 czerwca oddział przedszkolny pracuje w normalnym trybie zgodnie z planem pracy na ten dzień.
8. Zarówno zajęcia dydaktyczne w trybie stacjonarnym jak i inne działania o charakterze wychowawczym i profilaktycznym odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym - Dbajmy o siebie i innych!
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wszystkim przede wszystkim zdrowia.
Beata Goraj – dyrektor SP w Zalesiu
wytyczne_mein_mz_i_gis_20_maja.pdf
DZIEŃ MATKI
Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i prezentów, będących wyrazem szacunku dla mam. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego przygotowały krótkie występy. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wierszy i piosenek w wykonaniu naszych dzieci.
Nasza uczennica laureatką plastycznego konkursu ogólnopolskiego
Miło nam poinformować, że uczennica klasy II Emilia Pukas została laureatką I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO dla klas I – III „MY KOCHAMY LAS, LAS KOCHA NAS” pod hasłem „Mieszkańcy naszych lasów” .
Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 25 w Częstochowie.
Gratulujemy Emilce i opiekunowi Pani Renacie Skoczylas. Życzymy dalszych sukcesów.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z konkursu:
https://youtu.be/ohW4Q2bVxvU
Wytyczne CKE, MEiN i GIS dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2021 r.
Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały szczegółowe wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, zawodowego oraz eksternistycznych. Dokument został podzielony na 6 sekcji. W wytycznych znalazły się m.in. informacje dotyczące środków ochrony osobistej, środków bezpieczeństwa związanych z organizacją przestrzeni, budynków i pomieszczeń czy dodatkowe procedury bezpieczeństwa.
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...
„Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.”
Z okazji zbliżającej się 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, nasi uczniowie z klasy IV przygotowali montaż słowno-muzyczny, upamiętniający wielkie wydarzenie historyczne. Konstytucja 3 maja z 1791 roku nie tylko zmieniła ustrój Rzeczypospolitej, była pierwszą w Europie, drugą na świecie sformułowaną ustawą zasadniczą, ale wprowadziła wiele korzystnych programów odbudowy dla naszego kraju. I choć przeminął dawny wiek, i zmieniły się hasła, to pamięć historyczna wciąż trwa i przekazywana jest kolejnym pokoleniom Polaków.
Barbara Wołoszyn
Archiwum Aktualności