• Zapraszamy uczniów i rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:

• 7.50 - zbiórka wszystkich uczniów na placu szkolnym oraz przejście pod opieką nauczycieli wychowawców do kościoła parafialnego,
            • 8.00 - msza święta w intencji dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli,
            •  8.45 - przejście dzieci i młodzieży pod opieką wychowawców do szkoły,
            • 9.00 - krótkie spotkanie ogólne uczniów, rodziców z dyrektorem szkoły (w salce gimnastycznej),
            • 9.15 -  spotkanie dzieci i młodzieży z wychowawcami w klasach (podanie planu zajęć, zapoznanie z procedurami bezpieczeństwa mającymi na celu zapobieganie i przeciwdziałanie koronawirusowi, sprawy organizacyjne),
            • około 10.00 - odwóz dzieci po zakończeniu spotkań z wychowawcami.

Dowóz dzieci i młodzieży do szkoły i ze szkoły odbywać się będzie identycznie jak w poprzednim roku szkolnym.

Kochani Uczniowie – życzymy Wam powodzenia w nowym roku szkolnym i wielu radości i sukcesów!

• dyrektor SP w Zalesiu
              Beata Goraj

• WSPIERAJ AKCJĘ "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW"!

• Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów”.

Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

Talenciaki będzie można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do jednej z zarejestrowanych tam szkół.
            Być może część osób będzie chciała przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie, stąd też w szkole będą dostępne specjalne pudełka (w sekretariacie, przy głównym wejściu do szkoły oraz przy wejściu do oddziału przedszkolnego), które pomogą w ich zbieraniu.

Akcja trwa do 18.12.2022 r.
            Zapraszamy do wzięcia udziału!

• Zmarł Emil Bis emerytowany nauczyciel naszej szkoły

• Ze smutkiem informujemy, że zmarł wieloletni, już emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

Śp. Emil Bis urodził się 13 maja 1954 roku w Zalesiu. Do szkoły podstawowej uczęszczał w tejże miejscowości, a następnie kontynuował naukę w Technikum Przemysłu Spożywczego w Jarosławiu. Po zdaniu egzaminu dojrzałości uczył się w Studium Nauczycielskim w Tarnowie na kierunku pedagogika opiekuńcza i wychowanie techniczne. We wrześniu 1975 roku podjął pracę w charakterze nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnej Górze w gminie Bukowina Tatrzańska. W latach 1977-1979 odbywał zasadniczą służbę wojskową, a po jej odbyciu wrócił do pracy w szkole. Od 1 września 1983 roku do czasu przejścia na emeryturę czyli 31 sierpnia 2004 roku pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Zalesiu. 2 sierpnia 2022 roku przegrał walkę z chorobą nowotworową i odszedł na wieczną lekcję.

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna

oraz cała społeczność