• Szkolny konkurs literacko-plastyczny Solidarni z Ukrainą

• „Cierpienie współczesnego świata -  Droga Krzyżowa”

I. Organizator

Szkoła Podstawowa w Zalesiu

II. Data i miejsce konkursu

5 kwietnia 2022 r. (wtorek), Szkoła Podstawowa w Zalesiu

III. Cele konkursu:

- propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia

- kształtowanie wrażliwości artystycznej

- wyrażanie własnych przeżyć i refleksji środkami literackimi oraz plastycznymi

IV. Zasady uczestnictwa

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas: I- III oraz IV-VIII

Konkurs plastyczny

Uczniowie wykonują ilustrację jednej stacji Drogi Krzyżowej. Treść każdej stacji musi nawiązywać do aktualnych wydarzeń na Ukrainie.

Wymagania: blok techniczny A4  lub A3, technika dowolna

Konkurs literacki

Uczniowie mają za zadanie napisać list do kolegi lub koleżanki z Ukrainy ze słowami otuchy, wsparcia, pocieszenia. Inspirację należy czerpać z wybranej stacji Drogi Krzyżowej. Wymagania: praca napisana na komputerze w programie Word, czcionka 12

V. Kryteria oceny pracy plastycznej oraz literackiej

W  ocenie będzie brana pod uwagę: pomysłowość, kreatywność, samodzielność wykonanej pracy, estetyka, w przypadku pracy literackiej poprawność językowa.

VI. Nagrody

Organizator zapewnia nagrody rzeczowe dla uczestników zajmujących: I, II, III miejsce w obu kategoriach  oraz dla prac wyróżnionych.

Wyniki konkursu będą podane na stronie internetowej naszej szkoły, a nagrody będą rozdane w terminie wyznaczonym przez Panią Dyrektor.

• "Dzień bez plecaka" 21.03.2022

• Z okazji 21 marca, czyli I Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski organizuje „No backpack day” czyli „Dzień bez plecaka”, który polega na tym, aby w tym dniu przynieść książki i przybory szkolne z wykorzystaniem innych rzeczy, które pomieszczą ekwipunek ucznia zamiast plecaka. Akcję „Dzień bez plecaka” łączymy z wolontariatem „Pomoc dla Ukrainy”, dlatego prosimy, aby każdy do zastępczego plecaka dodał jeden produkt w ramach zbiórki niezbędnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy.

Pod uwagę należy wziąć mobilność wybranego zamiennika plecaka. Ważna jest tutaj kreatywność i pomysłowość a także oryginalność. Osoby, które włączą się w akcję „Dzień bez plecaka” nie będą pytane w dniu 21.03.2022 r.

Samorząd Uczniowski serdecznie zachęca do udziału w akcji!

Zdjęcia z akcji "Dzień bez plecaka" można obejrzeć w galerii.

• Wsparcie dziecka w obliczu wojny na Ukrainie

• Wielu z nas w ostatnim czasie trudno jest poradzić sobie z własnymi emocjami związanymi z inwazją rosyjską w Ukrainie. Trudno nam zrozumieć tę sytuację, pogodzić się z kolejnym czasem pełnym niepokoju i niepewności. Pandemia bardzo wyraźnie uderzyła w nasze poczucie bezpieczeństwa, nie spodziewaliśmy się kolejnych tak potężnych wyzwań. Zmagamy się w związku z tym z pytaniem, czy nasze dzieci powinny poznać prawdę o wojnie, czy podejmować z nimi rozmowy dotyczące inwazji, a jeśli tak, jak sobie z tym poradzić, skoro sami z trudem potrafimy poradzić sobie z napięciem, które nam – rodzicom towarzyszy?

• Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu  informuje o terminach rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023.

Karty zgłoszenia dziecka i deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego będą dostępne do pobrania w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 – 14.00. oraz na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce REKRUTACJA

Rodzice dzieci uczęszczających w bieżącym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego wypełniają deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego w terminie od 9 marca 2022 r. do 21 marca 2022 r.

Rodzice dzieci, które nie są objęte wychowaniem przedszkolnym w bieżącym roku szkolnym wypełniają kartę zgłoszenia w terminie od 23 marca 2022 r. do 31 marca 2022 r.

Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do klasy pierwszej składają deklarację przyjęcia dziecka do klasy pierwszej w terminie od 4 marca 2022 r. do 25 marca 2022 r.

Wypełnione deklaracje należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Na wszystkich dokumentach rekrutacyjnych wymagane są podpisy obydwojga rodziców/prawnych opiekunów.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

8 lutego 2022 r.

W dniu 9 lutego 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy  „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Zajęcia edukacyjne  odbyły się w oddziale przedszkolnym i klasach I-III,  prowadzone były przez pedagoga szkolnego. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem, Internetem oraz z zasadami bezpiecznego i efektywnego  korzystania z sieci oraz z zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu.  Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, obejrzeli bajki edukacyjne „ Mój przyjaciel Necio” oraz „Internet – Komputeromania”.  Na koniec zajęć wykonaliśmy emblematy „Dzień Bezpiecznego Internetu” oraz tematyczne karty pracy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.