• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• W piątek 24 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień – zakończenie roku szkolnego. Zgodnie z tradycją, dzień ten rozpoczął się od uroczystej mszy świętej w kościele w Zalesiu. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna oraz artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII i VIII.

Najpierw pani dyrektor Beata Goraj dokonała podsumowania minionego roku szkolnego oraz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych, wzorową frekwencję oraz pracę w Samorządzie Uczniowskim. Rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania za owocną współpracę ze szkołą.

Następnie uczniowie klas VII i VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie…”, który stanowił również pożegnanie absolwentów klasy VIII, którzy ukończyli naszą szkołę i będą kontynuować edukację w szkole średniej.

Dla wszystkich uczniów zakończenie roku szkolnego jest bardzo ważnym wydarzeniem. Dla dzieci z zerówki, uczniów klasy III oraz absolwentów szkoły, jest to szczególny dzień, ponieważ oznacza zakończenie pewnego etapu i wkroczenie do nowego rozdziału ich szkolnego życia.

Wszystkim naszym uczniom życzymy, aby wakacje były bezpieczne, aktywne, spędzone w gronie rodziny i przyjaciół. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu pełni sił do wytrwałej pracy i podejmowania nowych wyzwań!

• Dzień Dziecka 2022

• 1 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka, który stanowił świetną okazję do integracji całej społeczności szkolnej. Było to możliwe, dzięki wielu atrakcjom przygotowanym w tym dniu. Pierwszym wydarzeniem był wernisaż prac malarskich uczniów klasy III, którzy prezentując swoje talenty i zdolności, zainspirowali zebranych do rozwijania własnej kreatywności i twórczości. Następnie odbyły się aktywności na świeżym powietrzu, w tym zawody sportowe: tory przeszkód, przeciąganie liny dla młodszych, rozgrywki piłki nożnej dla starszych uczniów. Uczniowie uczestniczyli też w malowaniu twarzy oraz przyklejaniu brokatowych tatuaży. Dzieci rozwijały swoje zdolności artystyczne podczas malowania farbami na specjalnej ściance oraz malowania kolorową kredą w wyznaczonym do tego miejscu. Oprócz tego, uczniowie mogli puszczać duże bańki mydlane oraz uczestniczyć w zabawach z chustą animacyjną. Rodzice przygotowali też zdrowy i smaczny poczęstunek dla wszystkich. Dzieci świetnie się bawiły korzystając z ciekawych atrakcji, co można zobaczyć na fotografiach w galerii zdjęć.