• Warsztaty muzealne

• Warsztaty muzealne PRZY CHOINCE - 2010

Zarówno dla tych dużych jak i małych, Święta Bożego Narodzenia to najwspanialszy okres w ciągu roku. Zawsze kojarzy nam się z zapachem siana i pierników. Nieodłącznym elementem przygotowań do świąt jest udział uczniów w warsztatach muzealnych „Przy choince”, organizowanych przez Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Tej zimy przedstawiciele uczniów naszej szkoły mogli poznać tajniki wykonywania przepięknych ozdób choinkowych z siana, słomy, drewna i opłatka. Następnie mogli się oni podzielić zdobytą wiedzą z koleżankami i kolegami z klas IV – VI podczas warsztatów zorganizowanych w szkole. Efektem wspólnej pracy i zabawy była choinka udekorowana ozdobami wykonanymi z naturalnych materiałów, co przybliżyło wszystkim tradycje bożonarodzeniowe naszego regionu.

Uczniowie klasy I także wykazali się umiejętnościami artystycznymi, wykonując piękne ozdoby z siana, słomy oraz drewnianych wiór i krążków. Na szczególną uwagę zasługują prace Łukasza Kubisa, który otrzymał nagrodę w konkursie „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa 2010”, organizowanym przez Muzeum Kresów w Lubaczowie, w kategorii wiekowej 7 – 9 lat.

Uczniowie klas I – III udzielili się także w pieczeniu świątecznych pierników. Stanowiły one później pachnący element dekoracyjny oraz prezent dla gości. Opiekunem plastycznym uczniów jest Pani Renata Skoczylas. Zdjęcia można zobaczyć w Albumie fotograficznym.