Aktualności

        • Dzień Książki 2018
          • Dzień Książki 2018

          • Umiłowanie książek, ich czytanie i gromadzenie to jedno z najstarszych zainteresowań człowieka. To także jedna z najpiękniejszych zabaw, jakie ludzkość wymyśliła.”

            Kolejną edycję Święta Książki obchodzonego w dniu 23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zalesiu rozpoczęli uczniowie z klasy VII od przedstawienia hasła: „Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby uświadomić sobie jak mało się wie.”Następnie zabrała głos pani dyrektor Lucyna Demska, która przywitała zaproszonego gościa panią Gabrielę Rakoczy oraz wszystkich obecnych i oddała głos uczniom. Wszyscy uczestnicy obejrzeli część artystyczną w wykonaniu młodzieży z klas: V-VII oraz prezentację multimedialną Historia Święta Książki. Po akademii pani Gabriela Rakoczy opowiedziała o początkach swojej twórczości, czytała wybrane wiersze ze swojej książki i odpowiadała na pytania dzieci.  Następnym punktem programu było czytanie fragmentów Biblii przez uczniów.

            Na zakończenie uczniowie podziękowali pani Gabrieli za przybycie i wspólnie spędzony czas. Miłe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach.

          • Pierwszy dzień Wiosny 2018

          • Koniec śniegu! Wiosna w biegu!
            Już bociany powracają,
            Już skowronki koncert dają.
            Tu krokusy, tam żonkile
            Spoglądają na świat mile.

            Tradycyjnie 21 marca powitaliśmy wiosnę w naszej szkole. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w akademii z okazji I Dnia Wiosny przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Na początku dzieci z oddziału przedszkolnego  a następnie z klasy II i III zaśpiewały radosne piosenki, które przywołały ciepłe promienie słońca i wprowadziły wesoły, wiosenny nastrój. Aby na dobre pożegnać zimę i przywitać wiosnę młodsi i starsi  uczniowie recytowali wiersze z okazji nadejścia wiosny. Później nadszedł czas na zagadki związane z odradzającą się do życia przyrodą. Następnie głos zabrała pani Nina Hamułka z Nadleśnictwa Oleszyce, która opowiedziała o pracy leśników, chronionych i rzadkich gatunkach roślin i zwierząt. Pani Nina przybliżyła dzieciom temat ochrony, hodowli oraz użytkowania lasu z wykorzystaniem  prezentacji multimedialnej, którą wszyscy obejrzeli z dużym zainteresowaniem. Na koniec uczniowie spalili Marzannę jako symbol odejścia zimy i tym samym powitania wiosny.

        • IV Spotkanie pokoleń
          • IV Spotkanie pokoleń

          • „Wspomnienie dziadów pieśnią jest dla synów,
            Od Belwederu do śniegów Tobolska.
            I znów przez wnuków grzmi piorunem czynów...
            Pieśń...Czyn...Wspomnienie...to jedno: to Polska!”

                         28 stycznia 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji obchodów kolejnej rocznicy  Pamięci Ofiar wywozu na Sybir  i Besarabię z terenu powiatu lubaczowskiego - IV Spotkanie Pokoleń. Krótka historia wspomniana przez młodzież, przywołała wiele  wspomnień. Na niejednym policzku popłynęły łzy wzruszenia. A jednak „Non omnis moria- nie wszystko umarło” , młode pokolenie Polaków pamięta. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali „Hymn Sybiraków”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • Zabawa karnawałowa 2018
          • Zabawa karnawałowa 2018

          • Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno  młodsi, jak i starsi, bardzo chętnie spędzają ten okres w gronie przyjaciół i znajomych, by z nimi tańczyć i świetnie się bawić.  

            Wspaniale bawili się uczniowie naszej szkoły podczas zabawy karnawałowej w dniu 25 stycznia 2018 roku. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, gdyż zamieniła się w prawdziwą salę balową. W zabawie uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego a także  uczniowie klas I – VII. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy bawili się fantastycznie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, kółeczka i tańce w parach. Wspólna zabawa karnawałowa przyniosła wszystkim uczniom wiele radości i pozytywnych wrażeń.

        • Dzień Babci i Dziadka 2018
          • Dzień Babci i Dziadka 2018

          • Na Dzień Babci i Dziadka

            chcę Wam złożyć serdeczne życzenia,

            byście lat setnych dożyli

            nie wiedząc co to zmartwienia.

             

            Takie życzenia składały swoim babciom i dziadkom dzieci w kl. 0-III naszej szkoły podczas uroczystości z okazji ich święta. W pięknie udekorowanej sali przedstawiły jasełka, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Babcie i dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Na zakończenie każde dziecko wręczyło swoim bliskim  własnoręcznie zrobiony wachlarz pełen kwiatów.

            Radosne chwile wspólnego świętowania dziadków i wnucząt zostały utrwalone na zdjęciach, które można zobaczyć odwiedzając naszą galerię.

        • Wspólne kolędowanie 2017
          • Wspólne kolędowanie 2017

          • „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?

            Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie?

            Dlaczego śpiewamy kolędy?

            Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa.

            Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

            Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.

            Dlatego, żeby sobie przebaczać”

            Te słowa wiersza Jana Twardowskiego towarzyszyły uczniom, rodzicom, zaproszonym gościom i nauczycielom podczas naszej uroczystości „Wspólne kolędowanie przy choince”, która odbyła się 20 grudnia 2017 r. Na początku pani Dyrektor Lucyna Demska przywitała wszystkich zebranych, złożyła życzenia świąteczno-noworoczne i zaprosiła na uroczystość. Następnie uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego w przepięknej scenerii, muzyce i efektach świetlnych przedstawili Jasełka. Dzieci złożyły również życzenia na nadchodzące święta. Po występie uczniów rozpoczęła się druga część uroczystości czyli wspólne kolędowanie. Goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele śpiewali nasze piękne kolędy i pastorałki w magicznej atmosferze i świątecznym nastroju. Uroczystość zakończyła się świątecznym poczęstunkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

        • Mikołajki 2017
          • Mikołajki 2017

          • W środę 6 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci oraz nauczyciele otrzymali słodkie upominki. Zdjęcia z tego miłego wydarzenia można obejrzeć w galerii.

        • Zabawa andrzejkowa 2017
          • Zabawa andrzejkowa 2017

          • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się 29 listopada. Było głośno i wesoło, a to wszystko dlatego, że było wiele atrakcji. Jako pierwsze bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III. Andrzejkowe  wróżby przeplatane były zabawą taneczną, w której  dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Dla wszystkich uczestników zabawy andrzejkowej przygotowany był słodki poczęstunek. Po południu odbyła się dyskoteka dla uczniów z klas IV - VII. Wszyscy bawili się w rytm muzyki, która wprawiała w dobry nastrój. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

        • 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
          • 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

          •                                     W dniu 13 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbył się uroczysty apel z  okazji 99 rocznicy odzykania przez Polskę  Niepodległości.

                               Patriotyczną akademię pod hasłem  "NIECH ŻYJE POLSKA NIEPODLEGŁA" przygotowali uczniowie z klas: V i VII. W swoim wystąpieniu młodzież przypomniała wiele ważnych wydarzeń historycznych, prowadzących do odzyskania niepodległości: powstanie listopadowe, krakowskie, styczniowe oraz przemówienia Józefa Piłsudskiego z 1914 r.i z 1920 r.oku. Uroczystą akademię uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu młodzieżowego FOH. Zdjęcia można zobaczyć odwiedzając galerię.

        • Wycieczka do Jarosławia
          • Wycieczka do Jarosławia

          • 28 października 2017r. uczniowie klas IV-VII pod opieką wychowawców: Aliny Gołas, Renaty Skoczylas i Ewy Fil-Kwiatkowskiej wyruszyli na wycieczkę do Jarosławia. Na samym początku obejrzeliśmy wystawę kanarków i ptaków egzotycznych w MOK w Jarosławiu przygotowaną przez tamtejszych hodowców. Śpiewające ptaki wprowadziły nas w świetny nastrój przed obejrzeniem filmu "Twój Vincent".

            Podczas seansu w kinie panowała niesamowita cisza. Poznaliśmy historię życia i twórczość Vincentego van Gogha – wówczas mało jeszcze znanego artysty, dziś uznawanego za jednego z największych malarzy na świecie. "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która nas zachwyciła.  Każda z klatek filmu została ręcznie namalowana przez 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie. Film był poprzedzony lekcją plastyki i był zrozumiały dla uczniów. Wszystkim się bardzo podobał.

            Po filmie udaliśmy się na basen, gdzie uczyliśmy się pływać posiłkując się różnymi basenowymi akcesoriami. Uczniowie, którzy umieli już pływać doskonalili techniki pływania. Wielką atrakcją okazała się zjeżdżalnia. Oczywiście po pływaniu odwiedziliśmy basenowy bar.

            Wycieczka była bardzo udana.  Galeria zdjęć                                                                                           Opracowała: Alina Gołas

        • Występ dla emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty
          • Występ dla emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty

          •  W dniu 21 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili z montażem słowno-muzycznym z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty z gminy Oleszyce.

            Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widowni. Zarówno dla zaproszonych gości jak i dla występujących uczniów było to miłe wydarzenie i budujące doświadczenie. Spotkanie to stanowiło również okazję do wspomnień z okresu lat szkolnych oraz pracy w szkole. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

        • Dzień Edukacji Narodowej 2017                               Pasowanie uczniów klasy I
          • Dzień Edukacji Narodowej 2017 Pasowanie uczniów klasy I

          • Dnia 16 października 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem „Naszym Nauczycielom i Pasowanie uczniów klasy pierwszej".

            Uczniowie klasy trzeciej i drugiej wymownymi wierszami i piosenkami podziękowali nauczycielom za trud, serce i poświęcenie. Uczniowie klasy pierwszej w galowych strojach i  pięknych biretach zaprezentowali się przed społecznością szkolną, rodzicami i złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani Dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Uczniowie i rodzice ze wzruszeniem i wielką radością robili pamiątkowe zdjęcia, następnie w klasie na słodko świętowali tak ważny dzień w życiu każdego dziecka i rodzica. Zdjęcia można zobaczyć w galerii Dzień Edukacji Narodowej 2017 oraz Pasowanie uczniów klasy I - zapraszamy do odwiedzenia naszego wirtualnego albumu fotograficznego.

        • Występ z okazji Dnia Białej Laski
          • Występ z okazji Dnia Białej Laski

          •  

            "Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre"

            5 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie z okazji Dnia Białej Laski – święta osób niewidomych i niedowidzących. Montaż słowno-muzyczny pt. „Wędrówką życie jest człowieka” przedstawili uczniowie z klasy IV, V i VII. Program artystyczny został życzliwie przyjęty przez widownię ponieważ poruszał aspekty bliskie jej sercu; najważniejsze wartości w drodze człowieka przez życie oraz codzienność osób niewidomych i słabowidzących. 

        • Niecodzienna lekcja grupy Zelektryzowani
          • Niecodzienna lekcja grupy Zelektryzowani

          • W dniu 26 września Grupa Zelektryzowani zaprosiła uczniów naszej szkoły na niecodzienną lekcję pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Dzięki nim wzięliśmy udział w niecodziennych eksperymentach fizycznych i chemicznych oraz mogliśmy zobaczyć ciekawe zjawiska fizyczne. Mieliśmy też możliwość BEZPIECZNEGO pobawienia się m.in. z helem, propanem, butanem oraz wodorem. Momentami wyglądało groźnie i nie jeden z nas miał "strach w oczach!", a chwilami buzie same otwierały się ze zdumienia. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o zagrożeniach oraz poznaliśmy proste sposoby ich unikania. I znów potwierdziła się zasada, że NAUKA TO SUPER ZABAWA!

        • 78 rocznica bitwy pod Oleszycami
          • 78 rocznica bitwy pod Oleszycami

          • 18 września 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w obchodach 78 rocznicy Bitwy Pod Oleszycami.

            W ciszy i w skupieniu wysłuchali homilii ks. Kanonika Józefa Dudka o przeszłości i pamięci.

                            „(…) musimy pamiętać o historii kraju, w którym się urodziliśmy, o który walczyli nasi przodkowie”

                           Bohaterów Bitwy Pod Oleszycami  z  21 Dywizji Piechoty Górskiej przywołał także w swoim wystąpieniu prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koła w Oleszycach. Bardzo ważnym punktem uroczystości dla naszych uczniów był apel poległych, salwa honorowa i składanie wieńców pod pomnikiem generała Kustronia.  Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana lekcja  historii i patriotyzmu.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

          • W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy

            nowy rok szkolny 2017/2018.

            Życzymy wszystkim uczniom wytrwałości

            w zdobywaniu wiedzy

            oraz radości z rozwijania

                                                   swoich umiejętności.

        • Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018
          • Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018

          • Podręczniki do klas I, II, III oraz IV, V, VI,
            i VII w roku szk. 2017/2018 będą darmowe

            z wyjątkiem podręczników do religii.

            Podręczniki do religii w roku szkolnym 2017/2018

            Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce

            Klasa 0 "Kocham dobrego Boga" Podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich

            Klasa I "Żyjemy w Bożym świecie" Podręcznik do nauki religii

            Klasa II "Idziemy do Jezusa" Podręcznik do nauki religii

            Klasa III "Jezus jest z nami" Podręcznik do religii (zeszyt ćwiczeń NIE WYMAGANY)

            Klasa IV "Miejsca pełne BOGActw" Podręcznik do nauki religii (zeszyt ćwiczeń NIE WYMAGANY)

            Klasa V "Spotkania uBOGAcające" Podręcznik do nauki religii (zeszyt ćwiczeń NIE WYMAGANY)

            Klasa VI "Tajemnice BOGAtego życia" Podręcznik do nauki religii (zeszyt ćwiczeń NIE WYMAGANY)

            Klasa VII (była I gimnazjum) "Błogosławieni, którzy szukają Jezusa" Podręcznik do nauki religii

            Podręcznik do języka angielskiego dla oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018:

            „Angielski dla zerówek”-karty pracy. Autorzy: Patricia Acosta, Angela Padrón. Wydawnictwo: Macmillan Education

        • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
          • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

          • W piątek 23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

            Pani dyrektor dokonała podsumowania kończącego  się roku szkolnego, który przyniósł wiele sukcesów oraz udanych przedsięwzięć. Wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy uzyskane w różnych konkursach. Rodzice otrzymali podziękowania za owocną współpracę ze szkołą.

            Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji spędzonych aktywnie w gronie rodziny i przyjaciół. Nabierzcie sił na nowy rok szkolny, który będzie bogaty w nowe wyzwania! Do zobaczenia we wrześniu!

            Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

             

        • Piknik rodzinny 2017
          • Piknik rodzinny 2017

          • W dniu 11 czerwca w Szkole Podstawowej w Zalesiu odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem Mów dziecku: Kocham Cię . Celem uroczystości było: wzmacnianie więzi emocjonalnych dziecka z rodziną, promowanie zdrowego trybu życia, integracja rodziców ze szkołą oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym. Na początku zabrała głos pani dyrektor Lucyna Demska, która w swoim przemówieniu powitała gości i wszystkich obecnych oraz rozdała podziękowania rodzicom, którzy włączyli się do akcji charytatywnej  "Razem dla Emilki". Następnie  zabrały głos uczennice z klasy VI, które zaprosiły gości do obejrzenia części artystycznej   w wykonaniu uczniów klas: 0-III oraz IV-VI. Występy młodych artystów uświetniły tańce: Waka, Waka...; Krakowiak, Dejavi... oraz piosenki zespołu Foh. Nie zabrakło też emocji sportowych podczas gier i zabaw na boisku szkolnym. Zainteresowani  mogli obejrzeć profesjonalny pokaz udzielenia pierwszej pomocy. Szkolenie dla rodziców przeprowadził pan K. Hołubek. W trakcie całej imprezy dzieci mogły bezpiecznie korzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji: zjeżdżalni, wieży wspinaczkowej oraz dowiedzieć się jakie tajemnice kryje wóz strażacki. Dla uczniów zorganizowany został również konkurs plastyczny. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli spróbować zdrowej żywności. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor podziękowała obecnym za przybycie, zaangażowanie w przygotowanie pikniku i wspólną zabawę oraz wręczyła zwycięzcom konkursów nagrody. Wszystkie wydarzenia zostay uwiecznione na fotografiach, które można zobaczyć odwiedzając galerie:podziękowania, zawody sportowe, występy uczniów oraz piknik 2017.

        • Lekcja otwarta klasa II
          • Lekcja otwarta klasa II

          • W dniu 26 maja odbyła się lekcja otwarta w klasie II z edukacji  polonistycznej, na którą zaproszona została Pani dyrektor Lucyna Demska, nauczyciele oraz rodzice. Poprzez uczestnictwo w zajęciach otwartych rodzice mogą zapoznać się z metodami i formami nauczania stosowanymi w szkole. Głównym celem zajęć było wzmacnianie więzi z domem rodzinnym, rozbudzanie twórczej wyobraźni dziecka, oraz wyrażanie pozytywnych uczuć wobec mam poprzez tworzenie życzeń z okazji Dnia Matki. Uczniowie w czasie zajęć byli aktywni chociaż trochę nieśmiali, skrępowani obecnością rodziców. Taki typ lekcji jest bardzo potrzebny w edukacji, ponieważ pokazuje jak należy pracować z dziećmi, aby osiągnąć zamierzone cele, a rodzice mogą zobaczyć jak ich dziecko pracuje podczas zajęć.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Zalesiu, gmina Oleszyce, powiat Lubaczów, województwo podkarpackie
      • (16) 63-15-136
      • Zalesie 72; 37-630 Oleszyce
        Poland
      • adres skrzynki e-puap: SPZalesie72/SkrytkaESP
      • e-doręczenia: AE:PL-25859-47461-EIGVV-26
    • Logowanie