„Umiłowanie książek, ich czytanie i gromadzenie to jedno z najstarszych zainteresowań człowieka. To także jedna z najpiękniejszych zabaw, jakie ludzkość wymyśliła.”
Kolejną edycję Święta Książki obchodzonego w dniu 23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zalesiu rozpoczęli uczniowie z klasy VII od przedstawienia hasła: „Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby uświadomić sobie jak mało się wie.”Następnie zabrała głos pani dyrektor Lucyna Demska, która przywitała zaproszonego gościa panią Gabrielę Rakoczy oraz wszystkich obecnych i oddała głos uczniom. Wszyscy uczestnicy obejrzeli część artystyczną w wykonaniu młodzieży z klas: V-VII oraz prezentację multimedialną Historia Święta Książki. Po akademii pani Gabriela Rakoczy opowiedziała o początkach swojej twórczości, czytała wybrane wiersze ze swojej książki i odpowiadała na pytania dzieci. Następnym punktem programu było czytanie fragmentów Biblii przez uczniów.
Na zakończenie uczniowie podziękowali pani Gabrieli za przybycie i wspólnie spędzony czas. Miłe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach.
