• Nakrętki dla Sandry
          • Nakrętki dla Sandry

          • „Każdy ma coś, co może dać innym”

            Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się do akcji charytatatywno-ekologicznej, polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek, które później wymieniane są na pieniądze przeznaczane na rehabilitację Sandry Stec.

        • Iluzjonista w naszej szkole
          • Iluzjonista w naszej szkole

          • Triki, lewitację, czytanie w myślach i inne sztuczki - to wszystko mogli zobaczyć 20 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły.

            Występ iluzjonisty wprowadził do  szkoły nutkę magii i zaskoczenia. W spektaklu jako asystenci uczestniczyli uczniowie podpatrując zmagania mistrza: sprawdzali rekwizyty, wybierali karty.

            Pokazom towarzyszył śmiech i gromkie brawa. Występ iluzjonisty był niepowtarzalnym wydarzeniem, które na pewno pozostanie przez długi czas w pamięci każdego widza. A może mistrz znał trik, który pomnożyłby piątki i szóstki w dzienniku? Nikt nie zapytał. Pewnie każdy uczeń przewidział odpowiedź mistrza!

        • Przedstawienie jasełkowe w kościele w Zalesiu
          • Przedstawienie jasełkowe w kościele w Zalesiu

          • 2 lutego 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawców przedstawili misterium jasełkowe w kościele w Zalesiu. Mali aktorzy pokazali jak wyglądało Narodzenie Pana, jak zwierzęta, aniołowie, pasterze i królowie oddawali hołd Jezusowi.Nie zabrakło równiez kolęd i pastorałek.

        • Zabawa choinkowa
          • Zabawa choinkowa

          • „Karnawałowy czas- do zabaw zaprasza nas”

            W dniu 30 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Od godz. 12.00 do godz. 16.00 wspólnie z animatorką panią Anną Hawryluk bawili się uczniowie z kl. 0-IV. Dzieci chętnie korzystały   z wielu atrakcji, które przygotowała pani Ania. Od godziny 16.30 do godziny 20.00 bawili się uczniowie z klas V-VIII. Muzykę młodzieżową  i zabawę przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

                     Wieczór karnawałowy upłynął wszystkim uczestnikom w miłej atmosferze. Kiedy czas imprezy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali salę.

        • KONKURS My town
          • KONKURS My town

          • W dniu 27.01.2020r. w Szkole Podstawowej w Zalesiu został rozstrzygnięty szkolny etap IV Edycji Międzynarodowego Konkursu Językowo-Plastycznego ''My Town''. Komisja konkursowa wyłoniła cztery  albumy, które  przedstawiały charakterystyczne miejsca w  pobliskiej okolicy. Prace plastyczne zostały opisane w języku angielskim. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością oraz włożyli wiele wysiłku w wykonanie swoich prac.  Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konkursie oraz życzymy  sukcesów w kolejnym etapie.

            Do dalszego etapu zostały zakwalifikowane następujące osoby:

            W kategorii I:

            1 Miejsce - Weronika Rapita - kl.III

            2 Miejsce - Paulina Wójtowicz - kl.III

            W kategorii II:

            1 Miejsce - Sara Matyaszek - kl.V

            2 Miejsce - Maria Kierzynkowska - kl.VI

                                                                                    Jadwiga Meder-Jaremko

                                                                                                 

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy.  (Jennifer Weiner)

            28 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-III. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Część artystyczną przygotowały p. Barbara Karkut-Szawara, Maria Zadworna, Renata Skoczylas,  Józefa Buczek i Jadwiga Meder-Jaremko oraz ksiądz Tomasz Migas. Uczniowie klas I-III zaprezentowali się  w przedstawieniu  jasełkowym. Występ wzbogaciły pięknie zaśpiewane i zagrane kolędy.

          • Konkurs Językowo-Plastyczny „MY TOWN”

          • IV Edycja  Międzynarodowego Konkursu  Językowo – Plastycznego  „MY TOWN”. Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Angielskiej oraz  Szkołę Podstawową nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie.

            Cele konkursu:

            1. Motywowanie uczniów do nauki j. angielskiego i doskonalenie sprawności językowej.

             2. Rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności uczniów.

            3. Poszerzanie wiedzy kulturowej na temat własnego miasta i okolicy.

            4. Rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów.


            Konkurs jest prowadzony dwuetapowo w przedziale wiekowym od 6-14 lat w dwóch kategoriach. Pierwszy etap konkursu na szczeblu szkolnym, najlepsze prace przechodzą do etapu międzynarodowego.
             


            Zasady uczestnictwa w etapie szkolnym:

             

            1. Uczniowie wykonują pracę w języku angielskim - album pt. „My town”.- czyli album ,który przedstawia na każdej osobnej kartce jakieś miejsce charakterystyczne dla naszego miasta lub okolicy Zalesia, podpisane po angielsku co jest widoczne na tym rysunku i spięte w jeden album zatytuowany ,,My town''

             

            1. Tematem pracy jest prezentacja swojego miasta/Zalesie w formie pisemnej i graficznej. Nazwy prezentowanych miejsc i ich opisy muszą być obowiązkowo w języku angielskim.

             

            1. Praca ma format A4 i zawiera minimum 6 stron./ zalecany jest grubszy papier np.blok lub  podobny papier do wykonywania prac plastycznych./ nie używać papieru do ksero.

             

            1. Szata graficzna pracy ma postać dowolnej techniki malarskiej (gwasz, akryl, akwarela, pastel suchy i olejny, ołówek, tusz, itp.) wykluczając kolaż i inne techniki wycinankowe, takie jak naklejanie czy wydzieranki.

             

            1. Każdy uczestnik wykonuje tylko jeden album, zniszczone prace nie będą brane pod uwagę.
            2. Prace należy dostarczyć osobiście do szkoły w dniu 27 Stycznia 2020 r. do nauczyciela języka angielskiego.
            3. Komisja konkursowa wyłoni po dwie prace w każdej kategorii, które zostaną przesłane  do dalszego etapu.

             
                                                                       Zapraszam do uczestnictwa: Jadwiga Meder-Jaremko

        • Wspólne kolędowanie przy choince
          • Wspólne kolędowanie przy choince

          • Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole jak co roku odbyło się Wspólne kolędowanie przy choince z przedstawieniem  jasełkowym, śpiewaniem kolęd i życzeniami.

            W ten szczególny przedświąteczny czas zaprosiliśmy do obejrzenia przedstawienia o Bożym Narodzeniu.  

            Całość przedstawienia przeplatana była przepięknie zaśpiewanymi kolędami. Występ młodych artystów był bardzo subtelny i pełen wielkiej wrażliwości.  Ich zaangażowanie zaowocowało wspaniałym spektaklem. Zaszczycili nas swoją obecnością dyrektorzy szkół z terenu Miasta i Gminy Oleszyce Pani Agata Adamska, Pani Dorota Czajkowska-Guszta, Pani Elżbieta Kuras, Pani Edyta Gancarz, dyrektor CUW w Oleszycach Pan Stanisław Ślęzak, radny i sołtys wsi Zalesie Pan Janusz Linek. Jak co roku szczególnymi gośćmi byli emerytowani nauczyciele naszej szkoły, na których zawsze czekamy i cieszymy się, że chcą z nami świętować. Na widowni zasiedli także rodzice, dziadkowie i przyjaciele naszej szkoły, nauczyciele i uczniowie. Wszyscy podziwiali przepiękne w swej wymowie Misterium Bożonarodzeniowe, a następnie wysłuchali życzeń pani dyrektor i wspólnie kolędowali.

          • Mikołajkowy wyjazd do Jarosławia

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajkowy wyjazd do Jarosławia.

            6 grudnia 2019 r. uczniowie klas IV-VIII pod opieką swoich wychowawców udali się na wycieczkę do Jarosławia. Pierwszym punktem jej programu była rekreacja na pływani hali MOSiR. Następnie wszyscy udali się do kina Na biegunach, gdzie oglądali film Czarownica 2. Nie zabrakło również dla wszystkich słodkiej niespodzianki od św. Mikołaja. 

        • Andrzejkowy wieczór
          • Andrzejkowy wieczór

          • Och Andrzeju, och Andrzeju, co ty robisz ze świętem swoim, wszystkie panny niecierpliwe wosk lustrują co też wyjdzie…

              28 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas: 0-III i IV-VIII.

            Głównym celem imprezy było poznanie przez uczniów tradycji wróżb w wieczór andrzejkowy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich najbardziej znane wróżby: Kim będę w przyszłości?, Andrzejkowe serce, Zabawa z kubkami. Uczniowie chętnie wzięli udział w zaproponowanej zabawie, a wróżby potraktowali z przymrużeniem oka.

                            Dobry nastrój, odpowiednia muzyka i wspólna zabawa przyczyniła się do tego, że ten andrzejkowy wieczór z pewnością  pozostanie dzieciom i młodzieży na długo w pamięci.

          • KREATYWNA INTEGRACJA

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KREATYWNA INTEGRACJA.

            Kreatywna integracja to innowacje pedagogiczne prowadzone przez wychowawcę klasy I Renatę Skoczylas. Założeniem innowacji jest integracja z osobami niepełnosprawnymi przy jednoczesnym rozbudzaniu zainteresowań i uzdolnień plastycznych, doskonaleniu sprawności manualnej i percepcyjnej, zaspakajaniu i stymulowaniu aktywności twórczej oraz wprowadzeniu dziecka w świat kultury i sztuki. Z tej to przyczyny 25 listopada 2019 r. uczniowie klasy I SP w Zalesiu gościli grupę wychowanków z Zespołu Placówek Wychowawczych im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Wspólne lepienie z gliny ceramicznej ozdób choinkowych okazał  się niezapomnianą przygodą niosącą wiele radości wszystkim uczestnikom innowacji. Zajęcia prowadziła Pani Agata Lechowicz z zastosowaniem metody Ceramiki z elementami terapii ręki na podstawie autorskiego programu Agnieszki Artych. Dziś, kiedy już wytwory wspólnych działań artystycznych zostały wysuszone, wypalone, ozdobione i zawieszone na choince, pełni nadziei czekamy na kolejne kreatywne integracje.

             

            Renata Skoczylas

        • Święto Odzyskania Niepodległości
          • Święto Odzyskania Niepodległości

          • DLA NIEPODLEGŁEJ

            W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła  przystąpiła do akcji Szkoła do hymnu.

            W związku z tym wydarzeniem  8 listopada 2019 r. o godz. 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami wspólnie zaśpiewali hymn Mazurek Dąbrowskiego, rozpoczynając uroczysty apel z okazji 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

            Następnie nasi uczniowie z klas V, VI, VII przedstawili montaż słowno-muzyczno- taneczny pod hasłem Wolność.  Współczesny patriotyzm wymaga od nas, byśmy zawsze pamiętali o swoich  bohaterach i miejscach pamięci,  bo wolność nie jest dana nam raz na zawsze.

                            Słowa Nie ma nic cenniejszego nad wolność  kilkakrotnie zabrzmiały w czasie uroczystej akademii  i są bardzo wymowne, bo patriotyzmu trzeba stale się uczyć od starszych pokoleń.

            Ziemia polska od wieków była  nasączona  krwią bohaterów, którzy walczyli podczas powstań : listopadowego i styczniowego oraz pierwszej wojny światowej,   składając swoje życie na ołtarzu ojczyzny.  Pamięć o ich czynach musimy przekazywać z pokolenia na pokolenie jako wielkie narodowe dziedzictwo.

            Wspomnienie dziadów pieśnią jest dla synów… Wspomnienie -to jedno- to Polska.

            My, młode pokolenie Polaków nie możemy budować przyszłości, nie znając przeszłości, historii swojego narodu . Musimy pamiętać o tych, którzy poświęcili się dla ojczyzny, a pamięć o nich przekazywać następnym  pokoleniom. Gdyż naród, który traci swoją tożsamość- ginie. ..

            Akademię z  okazji 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uświetniły piosenki: Piechota i Tu wszędzie jest moja ojczyzna w wykonaniu uczennic z kl. V oraz patriotyczny taniec ze wstążkami w wykonaniu dziewcząt z klasy VI.                                   

            Dla wszystkich uczestników biorących udział w uroczystości  była to niezapomniana lekcja historii.

        • II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla Szkół Podstawowych
          • II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla Szkół Podstawowych

          • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

            W czwartek, 7 listopada 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla Szkół Podstawowych. Impreza ma na celu rozbudzanie zainteresowania uczniów literackim dziedzictwem kultury poprzez poszerzanie znajomości poezji patriotycznej. Jednakże jest ona również doskonałą formą konfrontacji dokonań w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenia warsztatu recytatorów. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Oleszyce. Każdy z nich przedstawił interpretację jednego utworu o tematyce patriotycznej. Trzyosobowe jury dokonało oceny prezentacji biorąc pod uwagę dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne. Wśród naszych młodych artystów można znaleźć prawdziwe perły – potrafią swoją sztuką słowa zachwycać, dostarczają słuchaczom niesamowitych emocji. Uczennica naszej szkoły Patrycja Powroźnik (klasa VII) zajęła II miejsce a uczennica klasy V Sara Matyaszek otrzymała wyróżnienie. Ponadto udział w konkursie wzięli Maria Kolasa (klasa V) i Gabriel Malach (klasa VI). Uczniów do konkursu w kategorii klas IV-VIII przygotowywała Pani Beata Goraj.

            W przerwie konkursu można było wysłuchać ciekawej prelekcji wygłoszonej przez Pana Dariusza Sałka na temat walk o niepodległość prowadzonych na naszych terenach w latach 1914-1918 oraz obejrzeć okolicznościową wystawę.

          • Szkoła do hymnu

          • Nasza szkoła weźmie  udział w akcji Szkoła do hymnu polegającej na wspólnym zaśpiewanu Mazurka Dąbrowskiego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

            11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

            W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju,a także polskie szkoły za granicą w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne.

            Kulminacją obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja Rekord dla Niepodległej, którą Minister Edukacji Narodowej przygotował wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. W ponad 24 tysiącach szkół w Polsce i placówkach polonijnych na całym świecie uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

            Aby ta wspaniała inicjatywa była kontynuowana, także w tym roku szkolnym Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprasza wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do włączenia się w akcję Szkoła do hymnu i wspólnego zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.

            Bądźmy razem w tym dniu!

            Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!


             

        • Fizyka wszędzie styka
          • Fizyka wszędzie styka

          • Zaelektryzowani

            21 października 2019 r. w naszej szkole miała miejsce niecodzienna lekcja fizyki. Dzięki grupie studentów pod nazwą Zaelektryzowni nasi uczniowie mogli oglądać interaktywny spektakl ilustrujący zagadnienia z przyrody, fizyki i chemii. W ramach tej nietypowej lekcji dzieci mogły obejrzeć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć się między innymi na czym polegają: zabawy z helem, zabawy z ciekłym azotem, powstawanie wirów pierścieniowych, powstawanie kondensacji, wodorowa mamba.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

                    Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem Pań Marii Zadwornej, Renaty Skoczylas, Sylwii Tarnawskiej i Pana Mieczysława Zadwornego piosenką i wierszem podziękowali wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Zalesiu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życiowej.

                     Dnia 11 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w  Zalesiu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  Ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej społeczności szkolnej. Pierwszaków przywitali starsi koledzy z klasy V. Bohaterowie wydarzenia zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności  w popisowym programie artystycznym przed licznie zgromadzoną publicznością. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna uroczystości – Ślubowanie. Uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami, Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor Lucyna Demska. Na zakończenie uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez rodziców, panią dyrektor. Po akademii czekała na uczniów kolejna niespodzianka – słodki poczęstunek.

                      

          • Ostatnie pożegnanie śp. Aliny Gołas

          • W poniedziałek 7 października 2019 roku nasza szkolna społeczność (dyrekcja, nauczyciele, uczniowie klas VII i VIII) oraz rodzice i absolwenci, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu Miasta i Gminy Oleszyce uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu śp. Aliny Gołas. Msza pogrzebowa odbyła się w kościele św. Anny w Wilanowie, po której nastąpiło odprowadzenie do grobu rodzinnego na miejscowy cmentarz.

            Rodzinie i Bliskim zmarłej jeszcze raz składamy kondolencje

        • Międzynarodowy Dzień Białej Laski w PZN Koło Lubaczów
          • Międzynarodowy Dzień Białej Laski w PZN Koło Lubaczów

          • 3 października 2019 r. w MBP w Lubaczowie uczniowie klas V, VI i VII naszej szkoły, pod opieką Pań Beaty Goraj i Sylwii Tarnawskiej, wystąpili z montażem słowno-muzycznym zatytułowanym (…) bo na cóż życie bez miłości przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski dla PZN Koło Lubaczów.