• Dzień Matematyki - regulaminy konkursów

• „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Mój przyjaciel”

1. Temat konkursu:

Wykonanie pracy z dowolnego materiału składającej się z przestrzennych figur geometrycznych.

2. Cele konkursu:

• Popularyzacja matematyki – zachęcenie uczniów do jej poznawania,
          • Ukazanie, że matematyka to dziedzina nauki, która jednocześnie uczy i bawi,
          • Rozwijanie zainteresowań zagadnieniami matematycznymi,
          • Rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów,
          • Rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej.

3. Terminarz konkursu:

• 8 kwietnia 2024r.  –  termin ostatecznego dostarczania prac /prace przynosimy do wychowawcy/
          • 9 kwietnia br. – ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród

4. Zasady konkursu

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0 – VIII /roztryśnięty będzie w dwóch kategoriach: klasy 0 – III i IV – VIII.
          • Nie przyjmujemy prac zbiorowych.
          • Uczestnik może wykonać pracę z dowolnego rodzaju materiału.
          • Wszystkie elementy pracy muszą być geometryczną figurą przestrzenną /możemy użyć gotowych elementów – opakowań kartonowych lub brył wykonanych samodzielnie/
          • Praca powinna składać się z przykładowych elementów: walec, stożek, ostrosłup, sześcian, prostopadłościan, graniastosłup, kula.
          • Uczniowie klas 0 – III mają obowiązek wykorzystać w pracy co najmniej 2 rodzaje figur wymienionych powyżej, a  uczniowie klas IV – VIII mają obowiązek wykorzystać w pracy co najmniej 4 rodzaje figur wymienionych powyżej. Figury muszą zostać wykonane własnoręcznie.
          • Wielkość pracy nie powinna przekraczać wymiarów: 50cm x 50cm x 50cm.
          • Do pracy należy trwale w niewidocznym miejscu przykleić Wizytówkę z imieniem, nazwiskiem i klasą.

Organizator: Lucyna Demska

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Regulamin konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

1. Celem konkursu jest:
          • Rozwijanie zainteresowań matematycznych
          • Inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia.
          • Kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.
          1.  Treści i umiejętności obowiązujące na konkursie:
          • Mnożenie i dzielenie pamięciowe w zakresie 100.
          1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas II - IV.
          2. Z każdej klasy wybierzemy 2 uczniów najlepszego z tabliczki mnożenia.
          3. 8.04.2024r. – I etap - klasowy
          4. 9.04.2024r. – II etap - szkolny
          5. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 5 min jak największej ilości działań z mnożenia i dzielenia w zakresie 100.
          6. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyska ten zawodnik, który rozwiąże poprawnie działania w najszybszym czasie. Zdobywca drugiego miejsca uzyska tytuł: I Wicemistrza Tabliczki Mnożenia, a zdobywca trzeciego miejsca – II Wicemistrza Tabliczki Mnożenia.
          7. W razie uzyskania tej samej liczby punktów przez kilkoro uczniów przeprowadzona zostanie dogrywka.
          8. Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymają dyplomy i cząstkowe oceny celujące z matematyki.
          9.  Sytuacje, które nie zostały przewidziane w regulaminie, rozstrzyga komisja konkursowa.

Organizator konkursu: Lucyna Demska

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Regulamin konkursu „MISTRZ PAMIĘCI – Liczby Pi”

Cele konkursu:

Ø  Rozwijanie pamięci i umiejętności koncentracji

Ø  Rozwijanie pasji i zainteresowań matematycznych

Ø  Krzewienie kompetencji matematycznych i naukowych

Ø  Integracja młodzieży szkolnej

Zasady i przebieg konkursu:

1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie swojej kandydatury
          do
          8.04.2024r. u nauczyciela matematyki - organizatora konkursu.

2. Konkurs polega ma odtworzeniu (zapisaniu) z pamięci jak największej ilości kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi w czasie 15 minut.

3. Uczestnik konkursu otrzyma druk do wypełnienia w formie tabeli, do której należy wpisać ciąg cyfr liczby Pi znajdujących się po jej przecinku (tj. 3,_ _ _ _ _ _ _)

4. Każdy uczestnik ma prawo do popełnienia 3 błędów. W momencie dokonania

3 błędu komisja sprawdzająca zaprzestaje dalszego liczenia zapisu.

5. Jeśli w danym miejscu uczestnik nie będzie wiedział jaką cyfrę wpisać, to w jej miejsce może wstawić znak „X”, wówczas nie będzie to traktowane jako błąd.

Z takiej opcji uczestnik może skorzystać tylko 3 razy.

6. Konkurs odbywać się będzie w kasach 4-8 a spośród uczniów zostanie wyłoniony Mistrz lub Mistrzyni Pamięci liczby Pi.

8. Termin ogłoszenia wyników konkursu: 9 marca 2024r.

POKAZ MODY MATEMATYCZNEJ

W ramach Dni Matematyki, w naszej szkole odbędzie się  "Pokaz mody matematycznej (arytmetyczno-geometrycznej)"– dla wszystkich uczniów.

W swoich strojach uczniowie mogą wykorzystać modele figur płaskich i przestrzennych oraz inne ozdobniki matematyczne (znaki, wzory, itp.).

Podczas dnia matematyki nagrodzimy najlepsze stroje  odznaczające się pomysłowością i zaskakującym sposobem wykonania.