• Owoce w szkole

• Program "Owoce i warzywa w szkole"

w roku szkolnym 2020/2021

Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe - dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw. Nasza szkoła zgodnie z wytycznymi MEN realizuje różnego rodzaju działania poświęcone zdrowemu żywieniu oraz pochodzeniu owoców i warzyw.

Owoce i warzywa dostarczane w ramach programu "Owoce w szkole":

Produkt owocowy:jabłka (ok. 150g); gruszki (ok. 150g); sok owocowy (0,2 l - 0,33l)

Produkt warzywny: marchew (ok 60g); papryka słodka (ok 60g); rzodkiewka (ok 60 g); sok warzywny lub owocowo-warzywny (0,2 l - 0,33 l)